Magazin
11 Eyl 2012 11:35 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:07

TAKVİM YİNE BELALTINDAN VURDU; ''DAĞDA KUCAK PLAJDA YATAK''

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, plajda genç bir kadınla görüntülendi.

Ertuğrul Kürkçü... Türkiye onu "Kızıldere baskını" ile tanıdı! Dev- Genç’in eski başkanıydı. 68 kuşağının önde gelen öğrenci liderleri arasında yer aldı. 30 Mart 1972’te Tokat’ın Kızıldere Köyü’nde düzenlenen baskında, sağ kurtulan tek isim olarak hafızalara kazındı. Mahir Çayan ve arkadaşlarının öldüğü evden sağ çıktı. Yıllar sonra direksiyonu BDP’ye kırdı.

GÜNLÜĞÜ 450 TL
Takvim gazetesinin haberine göre; Seçimlerde Mersin’den BDP milletvekili seçildi. Ve son olarak da Şemdinli’de "teröristlerle kucaklaşırken" görüntülendi. Aysel Tuğluk ve Gültan Kışanak ile teröristleri kucaklayıp poz verdi. İşte "Dağdaki çocuklar"la poz veren Kürkçü’nün yolu Şemdinli’den sonra sahile düştü. BDP’li Bengi Yıldız ile Anadolu Din Adamları Derneği Başkanı Übeydullah Özmen’in ardından Kürkçü de sahile açıldı. Genç sevgilisi ile Antalya’nın Kaş ilçesinde tatil yaparken objektiflere yakalandı. Kürkçü ve sevgilisinin Aquaris Otel’de tatil yaptığı ortaya çıktı. Çiftin tatil için kaldığı otelin tek gecelik fiyatı ise 450 TL’ydi.

’TATİLİMDEN SİZE NE!’
Bu fotoğrafla ilgili Takvim gazetesine açıklama yapan Ertuğrul Kürkçü, şunları söyledi: "Benim tatilimden size ne. Siz tatil yapmıyor musunuz? Herkesin tatil yapmaya hakkı yok mu. Ayrıca bana sormadan nasıl fotoğraflarımı çekerler. Paparazzilik yaparak gazetecilik mi olur. Bu yüzden sizi şiddetle kınıyorum. Böyle gazetecilik yapacaksanız size bir şey söylerdim hadi boşver."

ÖĞRENCİ LİDERİYDİ
Ertuğrul Kürkçü, 68 kuşağının önde gelen öğrenci liderleri arasındaydı. Ancak yıllar sonra BDP ile dirsek temasına geçti. Hatta terör örgütü PKK’nın kurguladığı Halkların Demokratik Kongresi (HDK) isimli çatı yapılanmasının başkanlığını yaptığı iddia edildi. Kürkçü’nün başkan olmasında ise Öcalan’ın talimatının etkili olduğu belirtildi.

KUCAKLAŞMADAN KULAÇLAMAYA
BDP’li Kürkçü, Gültan Kışanak, Sabahat Tuncel ile Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk’un da aralarında olduğu grup, 18 Ağustos’ta Hakkari Şemdinli’ye gitti. Bu sırada 1’i kadın 5 PKK’lı grubu durdurdu. Herkes "Ne olacak" diye beklerken BDP’liler teröristleri kucaklayıp öptü.

Ertuğrul Kürkçü Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi;