Televizyon
02 Tem 2019 00:42 Son Güncelleme: 02 Tem 2019 10:27

Survivor 2019'un Türk şampiyonu kim oldu?

Survivor 2019'da şampiyon kim oldu? sorusu canlı yayında yanıt buldu. Survivor'da 5 aylık maceranın sonuna gelindi ve Türk yarışmacılar arasında şampiyon belli oldu

Survivor 2019'un Türk şampiyonu kim oldu?

TV8 ekranlarında Şubat ayında yayınlanmaya başlayan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmasında Türk yarışmacılardan Seda Ocak ve Yusuf Karakaya ikili finale kalan isimler oldu. Survivor'da Yunanistan birincisinden sonra Türkiye şampiyonu da açıklandı. Survivor 2019 Yunanistan finali de Pazar akşamı yapılmış ve Katerina Dalaka Survivor 2019'un Yunan şampiyonu olmuştu.

SURVIVOR ŞAMPİYONU KİM OLDU? YUSUF MU SEDA MI?
Survivor'da Türkiye finali ise 1 Temmuz Pazartesi akşamı Bodrum'dan canlı olarak yayınlandı. Survivor'da yarı finalde Okay ve Emre elenirken, Yusuf ve Seda ise finale kalmıştı. Survivor finalinde canlı yayında sms oylaması başlatıldı. Gece 00.00'dan sonra oylama sona erdi.

Noterin onayladığı sonuçlar Acun Ilıcalı'ya verildi. Ilıcalı ise bu sonuçlara göre Survivor 2019'da şampiyon olan ismi açıkladı. Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

 

Yusuf'a şampiyonluk kupasını Acun Ilıcalı verdi.

 

ŞAMPİYON YUSUF'UN İLK SÖZLERİ
Yusuf rakibi Seda'ya sarılarak tebrik ettikten sonra duygularını açıkladı. Yusuf'un ilk sözleri, "İnanılmaz mutluyum. Bu şampiyonluk benim değil bizim. Sizler olmasanız bunu başaramazdım" oldu. Yusuf daha sonra ise yarışma boyunca kolunda taşığı ve annesinin verdiği yazmayı kupaya bağladı.

SEDA: "BATTANİYENİN ALTINDA AĞLADIM"
Survivor 2019'da finalde Yusuf'la birlikte yarışan Seda, bir anne olarak yaşadıklarının çok zor şeyler olduğunu ve mücadelesini anlattı. Survivor 2019'da ikinci olan Seda Ocak, "Benim için çok zor oldu. Anne olmasaydım üç sene bile kalabilirdim. Çok zor günler geçirdik. Battaniyenin altında ağladığımız zamanlar oldu. Her şeyle uğraştık ama Survivor'ın en zor yeri özlemmiş. Orası güçlülerin yeriymiş. Arkamdaki tüm yarışmacılar da çok güçlüymüş" dedi.

SURVIVOR YUNANİSTAN'DA KİM ŞAMPİYON OLDU?
Survivor Yunanistan finali Pazar günü Bodrum'da yapıldı. Survivor Yunanistan takımından ise Dimitra, Nikos ve Afroditi, Dalaka ile finalde yarışmak için SMS oylamasına çıktı. En az oyu alan Afroditi ve Nikos elendi. Böylece Dimitra ve Dalaka Survivor Yunanistan'da finalist oldu. İki finalistten en fazla oyu alan Dalaka Survivor Yunanistan şampiyonu oldu.

 

SURVIVOR'DA GEÇEN SENE KİM ŞAMPİYON OLMUŞTU?
Survivor 2018 All Star'ın büyük finalinde Adem Kılıçcı ve Nagihan Karadere yarışmıştı. 30 Haziran 2018'de ekrana gelen Kıbrıs finalinde Hilmi Cem ve Anıl'ın elenmesinin ardından son ikiye Adem ve Nagihan kalmıştı. SMS oylaması sonuçlarına göre ise Survivor şampiyonu Adem Kılıçcı olmuştu.