Gündem
26 Kas 2014 00:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:56

Star yazarından kovulmalara tepki: Beni derinden sarstı!

Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, Star Medya Grubu CEO'su Mustafa Karaalioğlu ve Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert’in kovulmasına tepki gösterdi

Eraslan, Karaalioğlu için “Beni gazeteye davet eden kişidir” diyerek “Yusuf Ziya beyle çok eskilere dayalı bir hukukumuz var, yaşananlardan üzgünüm... Görev değişikliğinde Yiğit Bulut ve Cemil Ertem üzerinden süren polemiğin çok etkili olduğunu düşünmüyorum” açıklamasında bulundu.

‘DÜN SELAMLAŞTIĞIMIZDAN BUGÜN KORKAR OLDUK’

Gazetede etkin bir pozisyonu olmamasına rağmen yaşananların kendisini derinden etkilediğini ifade eden Eraslan, Twitter hesabındaki açıklamasında “Medyada dostluk diye bir şey yok, genç arkadaşlarıma bunu bilerek yola çıkmalarını söylerim. Belki profesyonel hayatın tümü böyledir bilmiyorum” ifadelerine yer verdi. 

Ciddi bir sorun olduğunu savunan Eraslan, “Dün selamlaşıp ahbaplık ettiklerimizle bugün selamlaşmaya bile korkar hale geldiysek... Ciddi bir sorun var demektir” mesajını paylaştı. Herkesin sustuğunu söyleyen Eraslan, “İnsanlar dolambaca sapmadan şöyle diyebilmeliler; evet üzgünüm ve güçsüzüm düzeltemiyorum bu hoyrat gidişatı. Bu en naif serzenişin bile nerede nasıl kullanılacağını bilmediğinizden susuyorsunuz. ‘Buyur, bildiğin gibi yap’ deyip çekiliyorsunuz” diye yazdı.

İşte o twitler: