Gündem
19 Nis 2019 09:56 Son Güncelleme: 19 Nis 2019 10:50

Sözcü'nün sahibi Burak Akbay: Allah, bir gün hesabını sorar

Dün hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verilen Sözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Burak Akbay, "Memlekette başka FETÖ’cü kalmadı da biz mi FETÖ’cü olduk?" dedi.

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay ve çalışanlarının “FETÖ” iddiasıyla yargılandığı davada savcı mütalaasını hazırladı. İstenilen mütalaada sanıklar Emin Çölaşan, Necati Doğru, Gökmen Ulu, Metin Yılmaz, Mustafa Çetin, Yücel Arı, Yonca Yücekaleli hakkında “FETÖ/PDY’nin içerisindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bu örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay, Sözcü'nün ‘gazetecilik yaptığı için yargılandığını’ söyledi. Türkiye’deki mevcut adalet sisteminin güven vermediğini vurguladı. “Masum insanların ahını alıyorsunuz. Allah, bir gün bunun hesabını sora Masum insanların ahını alıyorsunuz. Allah, bir gün bunun hesabını sorar” dedi.
 
Sözcü gazetesinde yer alan Akbay'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:
Gazetecilik yaptığım için bu durumdayım. Ama bizi yolumuzdan kimse döndüremez. Gazetecilik yapmaya da devam edeceğiz. Bildiğimiz yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. Türkiye'deki mevcut adalet sistemine güvenmiyorum. İstanbul'u kaybetmenin acısını bizden çıkarmaya çalışıyorlar. Memlekette başka FETÖ'cü kalmadı mı ki, bizi FETÖ'cü ilan ediyorlar. 

Bir çocuğa bile sorsanız, size SÖZCÜ Gazetesi'nin ve yazarlarının FETÖ'cü olmadığını, FETÖ ile mücadele ettiğini söyler. Ne FETÖ'cülüğü? Gazete kurmak, gazetecilik yapmak suç mudur? Masum insanların ahını alıyorsunuz. Allah, bir gün bunun hesabını sizden sorar. Allah'tan başka kimseye hesap verecek değilim. Bir canım var, onu da Allah alır.