Polemik & Kulis
08 Kas 2015 22:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:09

Sırrı Süreyya Önder'den Cumhuriyet yazarına yanıt: Saçmalamış

HDP'li Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın kendisine yönelik sözlerine böyle yanıt verdi..

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın kendisine atfederek köşesinde yer verdiği "Türklerle Kürtlerin ortak genleri y..…lık" dediği iddiasını yanıtladı.

T24'e konuşan Önder, Kırıkkanat'ın 'sözlerindeki ironiyi anlamadığını, saçmaladığını' savundu.

Mine Kırıkkanat, Cumhuriyet’teki köşesinde bugün (08.11.2015) “Amerikan koridoru” başlığıyla yayınladığı yazısında Sırrı Süreyya Önder’den alıntı yaparak HDP’yi eleştirdi.

Kırıkkanat, köşesinin “G Noktası” alt başlığıyla çıkan bölümünde şu ifadeleri kullandı:

Henüz milletvekili olmadığı yıllarda bir gün, Sırrı Süreyya Önder’e sormuştum: “Türklerle Kürtler ayrılır mı?” “Cık,” yapmıştı. “Ortak genleri y..…lık. Ayrılamazlar!”

Bir Cihangir kahvesinde, masada üç kişiydik. Yani sohbetin tanığı da var. Çok gülmüştüm. HDP’nin “Seni başkan yaptırmayacağız” kararlılığından “Meksika/ABD usulü başkanyaptırabiliriz”e ne kadar rahat ve çabuk geçtiğine bakılırsa; Sırrı Süreyya hiç olmazsa genetik teşhiste yanılmamış!

"Muhtemelen eski bir görüşme, saçmalamış"

Sırrı Süreyya Önder, Mine Kırıkkanat’ın yazısında geçen görüşme ve ifadeler için, “Büyük ihtimalle çok eski dönemlerde gerçekleşen bir görüşmeden bahsetmiş. Ancak saçmalamış. Oradaki ironiyi anlamamış” ifadesini kullandı. 

Kırıkkanat: Bal gibi de söyledi

Sırrı Süreyya Önder'in çıkışına Mine kırıkkanat'tan da yanıt gecikmedi. Twitter hesabından Önder'e cevap veren Kırıkkanat, "Sırrı Süreyya, dürüst ol. Bir kez olsun dürüst... Tanığım var. İroni mironi... Bal gibi söyledi. Bizi de epeyce güldürdü. Çünkü dinleyen iki kişiydik" dedi.