Gündem
26 Oca 2013 15:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:40

SEMERCİOĞLU HÜRRİYET'İN YAYIN İLKESİNİ YİNE ÇİĞNEDİ! BU KEZ BEDAVA MALDİVLER'İ YAZDI!

Cengiz Semercioğlu yaptığı tatili köşesinde anlatarak Hürriyet Yayın İlkelerinin 4. maddesine uymadı.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un kendisine hediye ettiği telefonu köşesinde öve öve bitiremeyen Hürriyet gazetesi Kelebek eki yazarı Cengiz Semercioğlu yine benzeri bir gaflete düştü. Köşesini Maldivler’de yaptığı tatili ballandıra ballandıra anlatmaya ayıran Semercioğlu, Hürriyet Yayın İlkerinin 4. maddesine uymadı.

OKUR TEMSİLCİSİ DE ELEŞTİRMİŞTİ

Cengiz Semercioğlu, köşesini reklam aracı olarak kullanması nedeniyle kendi gazetesinin okur temsilcisi Faruk Bildirici tarafından da eleştirilmişti.
 
İŞTE HÜRRİYET’İN YAYIN İLKESİ

 
"Yayına konu edilen veya edilmesi düşünülen kişilerden veya kurumlardan meslek etik ve geleneklerine aykırı hiçbir hediye veya ayrıcalık kabul edilemez." Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi de gazetecilerin yayınlarla ilgili "hediye ve maddi menfaati reddetmesi" gerektiğini vurguluyor.

İşte Semercioğlu’nun o yazısı:
 
İlk olarak şunu söyleyeyim: Bugüne kadar gördüğümüz palmiyeli, masmavi denizli, bembeyaz kumlu bütün Maldiv fotoğrafları gerçek. Fazlası var eksiği yok. Objektifi nereye çevirseniz benzer fotoğrafları çekmeniz mümkün.
 
...
 
MALDİVLER’DE BİR TÜRK OTELİ
 
Üç gece Ayada adlı bir otelde kaldım. Burası Maldivler’de 19 ay önce açılmış bir Türk oteli. Sahipleri Ankaralı Aydeniz İnşaat’mış... İnşaat sektörünü bildiklerinden olsa gerek her tarafta çok kalite malzeme kullanarak, öyle böyle değil çok iyi bir otel yapmışlar... Ne var ki uzak; THY’den indikten sonra, 45 dakika pervaneli uçakla, 45 dakika da sürat teknesiyle gidip adaya varıyorsunuz. Peki tamamı otel olan 150 hektarlık böyle bir adada ne yapılır?
 
1- Dalış: Şnorkelle de dalabilirsiniz, tüple de... İyi bir dalışçıysanız söyleyeyim, deniz altı zenginliği bakımından Maldivler asla bir Kızıldeniz değil. Şnorkelle dalanlar için adam başı 75 dolar verip etraftaki ıssız adalara bile gitmeye gerek yok, otelin önündeki mercan kayalıklar size yeter.

2- Balık tutmak: Hayatım boyunca balık tutmayı başarabilmiş biri değilim. Ya şanssızım ya beceriksiz. Okyanusta bile tutamadım. Sonunda kaptanın tuttuğu balığı 20 dolara satın aldım. Tuttuğunuz balıkları otelde bir gün sonra 10 dolara pişirtip yiyebiliyorsunuz... (10 dolardan, 20 dolardan bahsettiğime bakmayın, Maldivler’de tedarik zor olduğu için her şey pahalı...)

3- Sahilde uyumak: Palmiyelerin altında, bembeyaz kumların üzerinde, masmavi denize karşı uyumak ve kitap okumak her şeye bedel... İsterseniz denizin içindeki hamağa da uzanabilirsiniz...
 
4- Evlenmek: Balayı çiftleri için zaten uygun da, evlenmek ya da nikah tazelemek için özel organizasyonlar var. Bunun için özel ayrılmış bir düğün alanı bile var...


CENGİZ SEMERCİOĞLU SAMSUNG’A DOĞRULARI GİZLETTİ Mİ?

MASKEN DÜŞTÜ CENGİZ SEMERCİOĞLU! ÇIRPINDIKÇA BATIYORSUN!

HÜRRİYET’TE GÖRÜLMEMİŞ KAVGA! OKUR TEMSİLCİSİ İLE YAZAR MAHKEMELİK OLUYOR! PEKİ KİM YALAN SÖYLÜYOR?

HÜRRİYET OKUR TEMSİLCİSİNİN UYARISI CENGİZ SEMERCİOĞLU’NU ÇILDIRTTI!

CENGİZ SEMERCİOĞLU HÜRRİYET’İN "DOKUNULMAZ"I MI?