Gündem
26 Haz 2010 09:24 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:24

SAYIN BAKAN AŞK-I MEMNU İZLİYORLAR! MECLİSTE BİHTER HEYECANI!

Yayına başladığı günden bu yana soluksuz izlenen Aşk-ı Memnu dizisinin ‘veda' heyecanı, Meclis çalışmalarına da yansıdı.

Dizinin son bölümünün yayınlandığı perşembe akşamı mesaiye kalan bazı milletvekilleri, Karayolları Teşkilat Yasası’nın görüşmeleri sürerken Aşk-ı Memnu’yu izlemeye başlayınca Meclis’te ilginç diyaloglar yaşandı.

AŞK-ı Memnu dizisinin milyonları ekranlara kilitleyen final rüzgarı Meclis çalışmalarını da etkiledi. Genel Kurulu’da mesaiye kalan vekiller, Karayolları Teşkilat Yasası’nın görüşmelerini sürdürürken, bir yandan da Aşk-ı Memnu heyecanına kapıldı. Dizinin final bölümünün yayınlandığı dakikalarda iktidar ve muhalefet kulisinde birer ekran, Kanal D’ye ayrıldı. Ak Parti yöneticileri, muhalefetin karar yeter sayısı istediği anlarda vekilleri oylamaya davet etti. Vekiller, Genel Kurul’a yetişmek için TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu’nun oylamaları elektronik sistemle yapmasını istedi. Mumcu da oy kullanıp hızla dışarı fırlayan vekillerin dizi heyecanına kapıldığını muhalefetten öğrendi. Aşk-ı Memnu dalgası Meclis tutanaklarına şöyle yansıdı:
Güldal Mumcu: Önergeyi oylarınıza sunuyorum. Karar yeter sayısına bakacağım. İki dakika süre veriyorum.
Turgut Dibek (CHP): Sayın Başkan, dışarıda Aşk-ı Memnu’yu seyrediyorlar.
Mustafa Elitaş (AK Parti): Ne biliyorsunuz?
Turgut Dibek: Bakın, arkadaşlar gelecek, oy kullanacaklar, koşa koşa dışarı gidecekler. İyi niyetinizi suiistimal ediyorlar Sayın Başkan.
Güldal Mumcu: Ne dediğinizi anlayamıyorum.
Selçuk Ayhan (CHP): Yani, “Aşk-ı Memnu yüzünden girip çıkmaktan enerji harcıyorlar” diyor.
Mehmet Günal (MHP): Final bölümü var, final!
Güldal Mumcu: Yapacak bir şeyimiz yok.

Hürriyet/Bülent Sarıoğlu