Televizyon
20 Mayıs 2024 16:35 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2024 16:41

RTÜK’ten Sezgin Baran Korkmaz’ı canlı yayına çıkaran CNN Türk'e inceleme

RTÜK, hakkında yakalama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile canlı yayını incelemeye aldı. Sezgin Baran Korkmaz'la canlı yayını CNN Türk yapmıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, hakkında yakalama kararı bulunan ve yargı süreci devam eden Sezgin Baran Korkmaz ile yapılan canlı yayının RTÜK tarafından incelemeye alındığını bildirdi.

Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkında yakalama kararı bulunan ve yargı süreci devam eden Sezgin Baran Korkmaz'ın bir televizyon kanalının Amerika Birleşik Devletlerinden yaptığı canlı yayındaki konuşması, RTÜK uzmanları tarafından incelemeye alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK'E BAĞLANDI

ABD'deki Türk Günü yürüyüşüne katılan Korkmaz, CNN TÜRK yayınına bağlanarak hakkında merak edilenleri yanıtladı. "Benim hakkımda ABD'de gizli yürütülen herhangi bir soruşturma yok." diyen Sezgin Baran Korkmaz, "Türkiye'den firar etmedim. Ben yurt dışındayken benim hakkımda yakalama kararı çıktı. Ben Türkiye'deyken hakkımda bir yakalama kararı ya da yurt dışı yasağı yoktu." açıklaması yaptı.