Polemik & Kulis
09 Şub 2020 21:18 Son Güncelleme: 09 Şub 2020 21:23

ROK medyaya döndü, Boşnaklar ayaklandı: Güneş gazetesini kınıyoruz!

Boşnaklar sosyal medya üzerinden Güneş gazetesine tepki gösterdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine Sabah gazetesi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkardı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve hükümet yetkililerinden de Kütahyalı’ya tepkiler gelmişti.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya "halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ve iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

“Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakareti nedeniyle kamuoyunun, Boşnakların, hükümetin tepkisini çeken, Sabah gazetesi ve Beyaz TV’den gönderilen Rasim Ozan Kütahyalı, hükümete yakın Güneş'te yazar olarak başladı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın ilk yazısı dün Türk Medya bünyesindeki Güneş’in sitesinde yayımlandı.

“BOŞNAKLAR OLARAK GÜNEŞ GAZETESİNİ KINIYORUZ”

Bu gelişme üzerine Boşnaklar sosyal medya üzerinden Güneş gazetesine tepki gösterdi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Boşnaklar olarak Güneş gazetesini kınıyoruz… Biz Boşnaklara Yönelik Hakaret Eden Rasim Ozan Kütahyalı bugün Güneş Gazetesinde İlk yazısını yazmış. Biz Boşnaklar olarak bu şahsiyeti hiç bir yerde görmek istemiyoruz. Güneş gazetesini kınıyoruz.”

İşte o mesaj: