Magazin
16 Ağu 2022 17:30 Son Güncelleme: 16 Ağu 2022 17:33

Rihanna’nın sevgilisi Asap Rocky silahlı saldırıyla suçlanıyor

Rihanna'nın sevgilisi ve çocuğunun babası olan A$AP Rocky, silahlı saldırı ile suçlanıyor. Rocky, suçlu bulunması halinde dokuz yıla kadar hapis cezası alabilir.

Rihanna’nın esrarengiz sevgilisi A$AP Rocky, suç dolu geçmişiyle yeniden gündemde. A$AP Rocky, A$AP çetesinin eski bir üyesinin vurulmasıyla ilgili suçlamalarla karşı karşıya.

Gerçek adı Rakim Mayers olan 33 yaşındaki Rocky, yarı otomatik silahla gerçekleşen iki saldırının odağında yer alıyor. İlki 6 Kasım 2021’de, ikincisi ise Nisan 2022’de Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda meydana gelen silahlı saldırılarla ilgili Rocky gözaltına alındı.

Gerçek adı Terell Ephron olan A$AP Relli, rapçinin kendisini Hollywood’daki Selma ve Argyle Caddeleri bölgesinde bir tartışmanın ardından vurduğunu iddia ediyor. Rocky, 6 Kasım günü akşam 22.15 civarında sokakta bir Relli’ye yaklaşmak ve ona üç veya dört kez ateş etmekle suçlanıyor.

Mermilerden birinin Relli’nin sol elini sıyırdığı ve daha sonra tıbbi tedavi gördüğü bildirildi. Saldırının ardından Rocky ve birlikte yürüdükleri belirtilen diğer iki kişi olay yerinden kaçtı. Avukatlar, Relli’nin vurulduğundan beri terapide olduğunu söyledi.

Los Angeles Bölge Savcısı George Gascon pazartesi günü suçlamaları açıkladı.

Gascon’un ofisinden yapılan açıklamada, “Kamusal alanda silah boşaltmak, yalnızca hedeflenen kişi için değil, Hollywood’u ziyaret eden masum kişiler için de trajik bir şekilde sonuçlanabilecek ciddi bir suçtur. Ofisim bu davadaki delilleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi.”

Rocky, 17 Ağustos’ta Los Angeles şehir merkezindeki bir mahkeme salonunda yargılanacak.