Magazin
22 Nis 2024 15:01 Son Güncelleme: 22 Nis 2024 15:06

Şarkısı yasaklanınca isyan etti: O çocukların...

Şarkıları ve filmleriyle dikkat çeken ünlü türkücü Mahsun Kırmızıgül, geçtiğimiz günlerde 'öldü' haberlerine isyan etmişti. Kırmızıgül, bu kez de 23 Nisan etkinliklerinde şarkısını yasaklayan müdüre seslenerek bir istekte bulundu.

Ünlü türkücü, oyuncu, yapımcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, son olarak hakkında çıkan 'öldü' haberlerine dayanamayarak sosyal medya hesabından isyan ettiği bir video paylaşmıştı.

Ünlü isim, şimdi de yıllardır dillere pelesenk olan şarkısı 'Dinle' ile çok konuşuldu.

Kırmızıgül'ün Dinle şarkısı, bir okulun 23 Nisan etkinliklerinde çalacaktı ancak iddiaya göre okul müdürü bu durumu engelledi.

"ÇOCUKLAR ÇOK ÜZGÜN"
Kırmızıgül, Ankara'da bir okulda çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında kullanılacak şarkının, okul müdürü tarafından yasaklanmasına şu sözlerle isyan etti: 

"Ankara Akyurt ilçesinde 23 Nisan kutlamalarında çocuklar “Dinle ” şarkısını prova yapıyorlar. Ama Okul Müdürü Yasemin Pelit şarkının sözlerinin uygun olmadığını dile getirip çocuklara yasağı koyuyor. Ve çocuklar çok üzgünler. Yapma Müdüre Hanım, gün çocukların günü, hem o şarkının sözlerinde kötü bir şey olsa çocukların velileri ve öğretmenleri böyle bir şeye izin vermezler. O çocukların bayramda yüzlerinin gülmesini emeklerinin karşılığını kesmeyin Müdür Bey! Bırakın şarkıyı sözleri ile okusunlar..."