Magazin
01 Kas 2019 15:32 Son Güncelleme: 01 Kas 2019 15:39

Recep İvedik 6 filminde orman çöplüğe mi çevrildi?

Ormanı çöp içinde bıraktıkları ve bölge halkı ile esnafı mağdur ettikleri iddiasına Şahan Gökbakar’dan yanıt geldi.

Komedyen Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler serisinin ilk filmleri ‘2 Arada’ ve ‘Kaçamak' vizyona girmeden günler önce sosyal medyaki “#cemyılmazfilminegitmiyoruz” kampanyasından sonra Komedyen Şahan Gökbakar’ın yeni filmi “Recep İvedik 6”ya karşı sosyal medya kampanya başlatılmıştı.

8 Kasım’da vizyona girecek Recep İvedik 6 filmiyle ilgili Gökbakar, “Ne zaman film vizyona girecek, o zaman başlar hemen leş kargaları saldırmaya. Her film aynı şey!” demişti.

Şahan Gökbakar bu kez film çekimi yaptıkları ormanı çöplüğe çevirdikleri iddiasına yanıt verdi.

KARACABEY LONGOZ ORMANLARINDA ÇEKİLDİ

Recep İvedik’in uçağının Afrika’nın ıssız bir bilgesine düşmesi sonrası başından geçen macerasını beyazperdeye taşıyacağı projesinin çekimleri, Karacabey’deki longoz ormanlarında gerçekleştirildi.

Şahan Gökbakar, filmin çekimi için 100 bin TL harcayarak, Karacabey longoz ormanlarına bungalov tipi evler yaptırmıştı.

“BÜTÜN ÇÖPLERİNİ ORMANDA ÖYLE YIĞIP BIRAKMIŞLARDI”

Karacabeyli doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar'a film çekimi için destek verdiğini belirtip bölgedeki tüm ihtiyaçlarını gidermelerinde yardımcı olduğunu öne sürdü.

Film nedeniyle esnafın ve bölge halkının paralarının geç ödendiğini söyleyen Alper Tüydeş, Gökbakar kardeşlerin kendisine filmde oynama sözü verdiğini ancak bu sözü tutmadığını iddia edip ormanı çöplüğe çevirdiklerini şöyle yazdı:

“Ve set bitti. Setin olduğu son akşam, ormanda final partisi adı altında kutlama yaptı İvedik tayfası.’Öküz öldü ortaklık bozuldu’ derler ya. Bütün çöplerini ormanda öyle yığıp bırakmışlardı. Belediye ekipleri topladı arkalarını. ‘Ne de olsa birileri alır’ diye düşündüler herhalde.”

İşte o mesaj:

 

Ormanı çöp içinde bıraktıkları ve bölge halkı ile esnafı mağdur ettikleri iddiasına Şahan Gökbakar’dan yanıt geldi.

Şahan Gökbakar Instagram hesabından “Biz arkamızda sadece güzellikler bırakırız.... Milyonlarca liralik bir prodüksiyon yaptik ve Karacabey belediyesi ve Orman Müdürlüğünden izinli ve onlarla koordinasyon halinde hareket ettik... Bolge halkina ve esnafina yuzbinlerce liralik is ve ekonomi sagladik...Kurulan köyleri ve platoyu Karacabey belediyesine armagan ettik... 2018 yılı Ekim ayında oradan ayrıldık...Aradan gecen bu 1 yil boyunca geride bıraktıgimiz tek sey mutlu yüzler ve longoza olan ziyaretci akını...  Not: halkimizin instagram paylasimlarindan derlemedir...” açıklamasında bulundu.

İşte o mesaj: