Gündem
28 Mayıs 2023 22:17 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2023 00:43

Pazartesi günü piyasalar nasıl açılacak? Gram altın ve borsa açıklaması

Türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı belli oldu. Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha zaferini ilan etti. Peki piyasalar pazartesi günü nasıl açılacak? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten ekonomik durumla ilgili ilk açıklama geldi.

28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen seçimin sonuçları yayın yasağının kalkmasının ardından yavaş yavaş ajanslar tarafından verileri yayımlanmaya başladı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre 13. Cumhurbaşkanı oyların yüzde 52'den fazlasını alan Recep Tayyip Erdoğan oldu.

İş dünyasından seçim sonuçlarıyla ilgili ilk açıklama İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç'ten geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden seçimi değerlendirdi.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen Avdagiç, “2023 bizim için özel bir yıl, yapacak çok işimiz var. Daha çok üretim-ihracat-istihdam için yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne büyük işler düşüyor. Türk özel sektörü olarak, kazanımlarımıza yenilerinin ekleneceği, kalkınmanın kartopu gibi hızlanacağı günleri birlikte kuracağız” ifadelerini kullandı.

Şekib Avdagiç, açıklamasının devamında "Türk halkının teveccühüyle yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Sonuçlar ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Seçim süreci geride kaldı. 85 milyon, birlik ve beraberlik içinde 21’inci yüzyıl yürüyüşümüze devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İslam Memiş'ten açıklama

Altın ve Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de sosyal medya üzerinden ilk değerlendirmede bulundu.

Memiş, "Bu hafta döviz kurları ve emtia fiyatlarında geri çekilme, borsa da pozitif seyir devam eder. Pozitif haftada fırsatlar oluşur. Destek seviyelerim 20,68 $, 1.350 gram fiziki tarafta. Borsa da olanlar kazandı." dedi.

Memiş, bir sonraki tweetinde ise "Döviz borcu olan, döviz ile ticaret yapan, düğün yapacak, altın borcu olanlar… Fırsatlar şimşek gibidir, gelir ve geçer." ifadelerini kullandı.