Televizyon
24 Ara 2015 11:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:15

O Ses'te finale kalan kadın mahkum affedildi!

Ses yarışmasına özel izinle katılan ve izleyicilerin büyük ilgisini çeken mahkum affedildi.

Gürcistan'da bir ses yarışmasına özel izinle katılan ve izleyicilerin büyük ilgisini çeken mahkum Teona Kolbaiya yarı finalde seslendirdiği şarkıdan sonra affedildi.

Türkiye'de 'O ses Türkiye' diye bilinen ve Gürcistan'da izlenme rekorları kıran şarkı yarışmasına katılan gasp suçundan hükümlü Teona Kolbaiya izleyicileri ekrana kilitledi.

Yarışmaya katılması ve elemeleri geçmesinden sonra jüriden, salondan ve canlı bağlantı ile ekranlara yansıtılan hapishanedeki arkadaşlarından büyük destek alan Kolbaiya ülkede gündeme oturdu.

Yarışmalar süresince sahneye gardiyanlar eşliğinde çıkan hatta performansı sırasında kapılarda nöbetçilerin bulunduğu, televizyon programına mahkum arabasıyla gelerek aynı şekilde koğuşuna dönen Kolbaiya'nın affedilmesi büyük yankı uyandırdı.

Kolbaiya şarkısını söyledikten sahneye çıkan Ceza İnfaz Bakanı Kaha Kahişvili nöbet tutan gardiyanın artık sahnede kalmasına gerek kalmadığını ifade etmesiyle salondan sevinç çığlıkları yükseldi. Daha sonra Bakan Kahişvili'nin özel af komisyonun kararını okumasından sonra ise çığlıkların yerini sevinç gözyaşları aldı.

Affedilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Kolbaiya'nın mahkumiyetinin sona ermesine 6 kalmıştı.