Magazin
08 Mayıs 2015 15:43 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:32

Mizah festivali yas tutacak

Ceyhun Yılmaz, Instragram hesabında 9-10 Mayıs tarihlerinde Mardin'de yapılması planlanan Mizah Festivali'nin Zeki Alasya'nın vefatı üzerine ertelendiğini paylaştı.

Türkiye'nin kalbinde taht kurmuş usta oyuncu Zeki Alasya bugün tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Tüm sanat ve mizah dünyasını yasa boğan bu acı haberin ardından Mizah Festivali'nden de bir açıklama geldi.

'Türkiye, usta bir mizahçısını ve çok değerli bir sanatçısını yitirmiştir, böyle elim bir günde ustamızı ebedi yolculuğuna uğurlamak en tabii görevimizdir. Türkiye'nin usta mizahçılarını kutsal bir amaç uğruna bir araya getirdiğimiz festival etkinliğimizi bir başka kutsal görevimizi yerine getirmek üzere ertelediğimizi duyurmak isteriz. Bizler ustamızı selamlayıp minnetlerimizi iletmek üzere cenazesinde onunla birlikte olacağız. 9-10 Mayıs tarihlerinde Mardinli sanatsever gençlere katkı amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimizi acı kaybımız nedeniyle yakın bir tarihe ertelediğimizi basın mensuplarına ve kamuoyuna duyurur tüm Türkiye'ye baş sağlığı dileriz. Yeri doldurulamayacak ustamız Zeki Alasya'yı en içten minnet ve şükran duygularımızla anıyor tüm sevenlerine sabır diliyoruz.'