Medya
21 Ağu 2017 14:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:04

Milliyet yazarı tek tek deşifre etti: Ana Ocağı'nda pazarcı, Kısmetse Olur'da gelin!

"Bir programda gördüğümüz yarışmacı nasıl başka bir programın yarışmacısı haline geliyor?" Milliyet yazarı tek tek yazdı.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde yarışma programlarının cast listelerinin hiç de masum olmadığını gözler önüne serdi.

Koloğlu "Ana Ocağı" yarışmacılarının sonrasında "Kısmetse Olur'a" gelin, "İşte Benim Stilim!"de manken olarak nasıl yarıştıklarını isim isim yazdı.

İŞTE O YARIŞMADAN BU YARIŞMAYA KOŞAN İSİMLER

Yarışma programlarının masum olmayan profesyonel bir cast listesi var. İşte size cast örümcek ağından küçük bir kesit. Pazarcıydı gelin adayı oldu, mankenliğe oynarken karavanda yemek yapmaya başladı... ‘Ana Ocağı’, ‘İşte Benim Stilim’ve ‘En İyi Benim’ Yarışmaları dört başka programın kadrosunu oluşturmuş!

NE "ANA OCAĞI"YMIŞ

Her yarışma programı bir başka programın listesini oluşturuyor. Ağzı laf yapan, eli yüzü düzgün ve rol yapma yeteneğiniz varsa programdan programa koşuyorsunuz. TRT’deki ‘Ana Ocağı’nın, Kanal D’nin ‘Kısmetse Olur’unu beslediği ortaya çıktı. Demet Kaşar, ‘Ana Ocağı’nda pazarcıydı. Baktık, ‘Kısmetse Olur’da gelin adayı olmuş. Ayça Beğen, hayvanlara yağlı salça yediriyordu. Gelin adayı oldu, evlenemedi. Dışarı çıktıktan sonra Aykut Alagöz’le sevgili oldu. Travestilerle takıldığını öne sürerek kendisini terk ettiğini ağlayarak açıkladı.

Mesela, ‘Ana Ocağı’nın temiz köy ortamından şehrin ‘Kısmetse Olur’una giden bir başka isim Merve Yurdakul olmuş. ‘Bugün Ne Giysem’de bulunduğu da tespit edilmiş. Bu yarışmadan Ramazan Kalyoncu, Show TV’deki ‘Göz6’na transfer olmuş ve orada verdiği seksi pozlarla genç kızlarımızı peşinde koşturduğu yönünde haberler çıkmış. ‘Gardırop Savaşları’ da ‘İşte Benim Stilim’in kadrosuna Gizem Ay’ı vermiş. Kendisi, jürinin “Ne güzelsin” sözlerine salyangoz yağı sürdüğünü söylerek şaşkınlık yarattığı yönünde çıkan haberlerle dikkat çekmişti.

"EN İYİ BENİM" BEREKETLİYMİŞ

FOX’un ‘En İyi Benim‘ programının felsefesi, hanımlar “Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” diyerek yemekler yapacak, “En güzel benim” diyerek süslenecek. Yarışma, epey uzman yetiştirmiş. ‘Zuhal Topal’la, ‘Esra Erol’da, ‘İşte Benim Stilim’ ve ‘Aşk Cafe’ gibi değişik yarışmalarda rollerini icra etmişler. Havva Cingöz enteresan bir grafik çiziyor. Hayli kısa kollu giysilerden Esra Erol’un muhafazakâr gelin adayına uzanan bir yolculuk sunuyor.

Yarışmada Begüm Umur, Mustafa Ceylan’a ve Erhan’a talip olup sonra umudunu ‘Zuhal Topal’a bağlamıştı. Bildiğim kadarıyla hâlâ eşini arıyor ya da yapılacak olan bir başka yarışmanın yeni adayı olarak etrafı kolluyor. Buse Başol da uzmanlaştığı eş arama yoluna ‘Esra Erol’da devam edenlerden. Hatta Caner’le aşkları epey konuşulmuştu.