Gündem
15 Eyl 2021 18:39 Son Güncelleme: 15 Eyl 2021 18:43

Meteoroloji ve AFAD uyardı: 11 il için kuvvetli yağış ve sel tehlikesi!

Meteoroloji 11 il için kuvvetli yağış beklendiğini açıklarken AFAD, sel ve yıldırım gibi tehlikelere karşı tedbirli olun açıklaması yaptı.

Meteoroloji, bugün öğle saatlerinden itibaren Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Karaman ve Kayseri ile Ankara'da sağanak yağışların etkili olacağını belirtirken, Samsun, Ordu ve Tokat'ta da bu gece saatlerinden itibaren çok şiddet yağış beklendiğini duyurdu.  AFAD ise söz konusu şehirlerdeki vatandaşlara sel uyarısında bulunup tedbirli olunması gerektiğini ifade etti.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bugün öğle saatlerinden itibaren Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Karaman ve Kayseri ile Ankara'nın güney çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

 ORTA KARADENİZ İÇİN UYARI

Öte yandan Meteoroloji’den yapılan bir diğer uyarı da Orta Karadeniz için oldu; Samsun Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği duyuruldu.

 AFAD UYARDI

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) sosyal medya hesabından, kuvvetli yağış beklenen illerde yaşayan vatandaşlara, sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olma uyarısında bulunuldu.

Sel tehlikesi sırasında alınabilecek önlemlere de yer verilen paylaşımda, sel bölgesini terk ederek yüksek ve güvenli bölgelere gidilmesi, elektrik kaynaklarından uzak durulması ve araçla suyla kaplı yoldan gidilmemesi belirtildi.