Politika
20 Mar 2023 09:50 Son Güncelleme: 20 Mar 2023 09:59

Meral Akşener'i kızdıracak fotoğraflar. Dosya iması ortalığı karıştırmıştı

Eski Bakan Yaşar Okuyan, Meral Akşener'in Altılı Masa'yı dağıtacağını belirterek Akşener'in böyle bir şey yapması durumunda Akşener'le ilgili dosya açıklayacağını söylemişti. Yaşananların ardından Ülkücü kimliği ile bilinen Alparslan Türkeş'in arkadaşlarından Okuyan CHP'den ihraç edilmişti. Dün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Okuyan, Altılı Masa'dan Akşener dışındaki liderlerin katıldığı İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne gitti ve liderlere 'hayırlı' olsun dedi.

Bir dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak da görev yapan Yaşar Okuyan, geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Anavatan Partisi'nde de siyaset yaptı. Okuyan, 80 döneminde MHP kurucusu Alparslan Türkeş'in yakın arkadaşıydı.

Siyaset hayatına son yıllarda CHP üyesi olarak devam eden Okuyan, Meral Akşener'in Altılı Masa'da kriz çıkarmadan çok önce katıldığı bir televizyon programında "O masayı dağıttığı anda Sayın Meral Akşener ile ilgili bizim de ben ve benim neslimin söyleyecekleri var. Belgeler ve dosyalar var" iddiasında bulunmuştu.

Okuyan, bununla da kalmayarak iddialarını "Sayın Kılıçdaroğlu'na dosyayı masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım. Ve ona Meral Hanım'la ilgili bir dosya verdim. Dosyayı Kılıçdaroğlu kullanmayacak ben kullanacağım" diye sürdürmüş ve ardındanda CHP'den ihraç edilmişti.

Altılı Masa toplantısında Akşener kriz çıkarmış Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmış, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartı ile masaya geri dönmüştü.

Medyatava'da yer alan habere göre; İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nın beşinci gününde gerçekleşen ‘Millet İttifakı Başkanlar Buluşması'na Okuyan da katıldı.

 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal programa katılarak birer konuşma yaptı.

Okuyan da programda liderlere 'hayırlı'olsun' dileklerini iletti. Program sonrası Yaşar Okuyan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

 

Okuyan, "İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin bugünkü oturumuna Akşener hariç beş genel başkan katılarak konuşma yaptılar. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu dahil genel başkanlara hayırlı olsun dileklerimizi sunduk." dedi.

 

Şu fotoğrafları paylaştı: