Magazin
14 Ara 2018 09:25 Son Güncelleme: 14 Ara 2018 10:30

Mehmet Ali Erbil'in kardeşinden flaş açıklama! "Abime olanları anlatmıyoruz"

İki aya yakın süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili doktor olan kardeşinden yeni bir açıklama yaparak "Abim nerede olduğunu biliyor ama olanları anlatmıyoruz." dedi.

Mehmet Ali Erbil'in kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, ünlü sanatçının sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından açıkladı. Mehmet Ali Erbil'in halen yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erbil, abisinin yaşanan olayların hepsinden haberinin olmadığını da söyledi.

"NEREDE OLDUĞUNU BİLİYOR AMA OLANLARI ANLATMIYORUZ"

Yeşi Erbil, sosyal medya hesabından abisinin sağlık durumu hakkında şu açıklamayı yaptı: Biraz daha bekleyip gelişmeleri sizlere aktaracaktık ancak zaman geçince farklı bilgiler dolaşmaya başladı, bu nedenle son durum ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Abim hala yoğun bakımda solunum cihazına bağlı ancak gündüz saatlerinde belli aralıklarla cihazdan ayrılıyor. Bunun amacı kendi solunumu ile nefes alıp yeterli oksijeni alabilmesi için bir anlamda jimlastik gibi bir uygulama. Trakeostomi (delik) olduğu için ses çıkarması zor ama yine zaman zaman sesini rahat çıkarabilecek konuma getiriliyor. Doğal olarak şu anda 'sohbet' edecek durumda değil. Nerede olduğunu biliyor ancak tüm olanları özellikle anlatmıyoruz.

"KÜÇÜK ŞEYLER BİLE ABİMDE GÜRÜLTÜLÜ SEYREDİYOR"

Zeminde olan hastalığı (kaçış sendromu) nedeni ile normal koşulda küçük olumsuz şeyler abimde çok gürültülü seyrediyor. Bu nedenle ilerleme kaydederken bazen biraz geriye gidebiliyoruz. Sık sık bilgi paylaşmamamızın nedeni ilerleme kaydederken geri gidiş de olabilmesi. Abim kedileri çok sever, biz de sizler gibi böyle bekliyoruz güzel gelişmeleri. Henüz tam olarak "tamam iyileşti" diyemiyoruz. Yol uzun.

"56 GÜNLÜK HASARLARIN ONARILMASI GEREKİYOR"

Öncelikle solunum cihazından tamamen ayrılması sonra da 56 günlük yıpratıcı sürecin hasarlarının onarılması gerekiyor. Temel hayati fonksiyonlar daha öncelikli olduğu için diğer detayların düzelmesini zamana bırakmak lazım.

"ÇOK ARAYAN SORAN VAR"

Çok arayan soran var, asla vefasızlık söz konusu değil. Ben camiadan uzak olmama karşın bana bile soranlar oluyor. Sizler hep dua ediyorsunuz, benim hastalarım öncelikle abimi soruyor. Sağ olun hepinizden Allah razı olsun.

"KIYMETLİMİZ, CANIMIZ, SİZİN EVİNİZİN YARAMAZ ÇOCUĞU"

Sağlık Bakanımız beni aramıştı, Kültür Turizm Bakanımız hastaneye gelmişti. Benim bilgim dahilinde başka siyasi cenahtan arayan soran yok. Çok önemli de değil arayan da sağolsun aramayan da... O bizim kıymetlimiz, canımız, sizin evinizin yaramaz çocuğu.. Umarım daha güzel haberleri en kısa sürede size veririm.. İnanılmaz bir çaba ile abime emek veren doktor arkadaşlarıma, hemşire kardeşlerime tüm ekibe teşekkür ederiz. Ben inanıyorum, bu kadar gün neler neler atlatıldı, daha iyi olacak inşallah."