Televizyon
12 Haz 2015 14:09 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:39

Medcezir bu akşam final yapıyor!

Star TV ekranlarında yayınlanan dizi bu akşam final bölümüyle ekrana gelecek.

Senaristliğini Ece Yörenç'in, yönetmenliğini Ali Bilgin'in üstlendiği ve kadrosunda Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy, Barış Falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Defne Kayalar, Murat Aygen ve Can Gürzap gibi iismlerin rol aldığı 'Medcezir' dizisi bu akşam yayınlanacak olan 77. bölümüyle ekranlara veda ediyor.

Yayınlandığı iki yıl boyunca başarılı bir rating grafiği çizen fenomen dizinin finali merakla bekleniyor. Abisi yüzünden başı belaya giren ve yardımsever avukat Selim Serez sayesinde yaşamı değişen Yaman ve zengin bir kız olan Mira'nın aşklarının işlendiği dizinin final bölümünde izleyicilerin merak ettiği tüm sorular cevap bulacak.

MEDCEZİR TÜRK DİZİ TARİHİNİN UNUTULMAYACAK DİZİLERİ ARASINDA!

Medcezir, yayınlandığı ilk günden bu yana başarılı hikayesi, oyuncu kadrosu, prodüksiyonu, kostümleri ve mekanları dahil olmak üzere çok konuşuldu.                                   Türk dizi tarihinin unutulmaz yapımlarına arasındaki yerini alan Medcezir'de karakterlerin kostümleri, ayakkabıları ve takıları modaya yön verdi; kullandıkları kelimeler milyonların diline pelesenk oldu. Bölüm etiketini bölüm yayınlanmadan saatler önce ülke gündemine taşıyan hayranlar; karakterler adına sayısız parodi ve fan hesabı açıp diziye sosyal medyadan da destek verdi. 

Kamera arkası ekibinde 100 kişinin çalıştığı Medcezir'de; iki sezon boyunca 7.700 kostüm, 1.740 çift ayakkabı giyildi. 

150 şarkı çalındı,  Yaman ve Mira’nın düetleri haftanın en çok konuşulanları arasında yerini aldı. 9.240 sayfa senaryo yazıldı, 12.550 figüran rol aldı, 4.720 saat çekim yapıldı. Neredeyse her bölüm büyük bir davetin olduğu Medcezir’de 77 bölümde 35 parti verildi. Yayınlandığı günden bu yana her yaştan seyircinin ilgisini çeken Medcezir, yurtiçi ve yurtdışında 30’un üzerinde ödül alarak kendi alanında bir rekora imza attı.Sosyal medyada kırılması güç rekorların sahibi olan dizi,  neredeyse her hafta farklı etiketlerle hem Türkiye hem dünya gündeminde yerini aldı.  

Resmi Facebook sayfasında 2,5 milyon kişinin takip ettiği dizi, her yayın sonrası 3 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Gündemden düşmeyen dizi yazılı basında ise 6.720 adet haberle yer aldı. 13 Eylül 2013'de yayın hayatına başlayan 'Medcezir'in  'Veda' bölümü bu akşam saat 20.30'da Star TV'de ekrana gelecek.