Gündem
06 Nis 2019 18:17 Son Güncelleme: 06 Nis 2019 18:22

Londra’nın kalbi ondan sorulacak: Kebap Kralı Türk, Belediye Başkanı oluyor

Türkiye, yerel seçimleri konuşurken, İngiltere, bir Türk’ü konuşuyor. Ada basınının “Kebap Kralı” olarak tanıdığı İbrahim Doğuş, Londra’nın en önemli ilçesine belediye başkanı oluyor.

Google Haberlere Abone ol

Başkentin güney kesminde yer alan, parlomentonun tam karşısında yer alan London Eye, St. Thomas Hastanesi gibi simge yerlerin bulunduğu 350 bin nüfuslu Lambeth’in Belediye Başkanı İbrahim Doğuş oluyor.

Finans Gündem'de yer alan habere göre; Doğuş, 24 Nisan’da belediye binasında düzenlenecek törenle koltuğu şimdiki başkan Chistopher Wellbelove’dan devralacak.

 

BREXIT FİŞİYLE GÜNDEM OLDU

Troia restoranına da sahibi olan İbrahim Doğuş, geçen yıl Westminster Bridge’te düzenlenen terör saldırısı sırasında restoranının kapılarını polislere açarak yardım etmişti. Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin yöneticiliğini yapmasının yanısıra İngiltere’de her yıl düzenenen En İyi Kebab Ödülleri’nin (Best British Kebab Awards) de kurucusu olan yardım progromlarında sık sık yer alan bir isim. Son olarak müşterilerine verdiği alış veriş fişlerinin üzerine 'Brexit ülke için kötü' (Brexit is bad) mesajını ekleyerek dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı.