Televizyon
26 Oca 2016 23:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:19

Kötü Kedi Şerafettin Apple Store'u salladı!

5 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Kötü Kedi Şerafettin'in telefon uygulaması zirveyi kaptı.

5 Şubat'ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan, Bülent Üstün'ün efsanevi karakterinden beyazperdeye aktarılan 'Kötü Kedi Şerafettin' vizyondan hemen önce "Şerotor" uygulamasıyla Apple Store Entertainment kategorisinde bir numara oldu.

“Bu animasyon filmi çocuklar için değildir" uyarısıyla 5 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan 'Kötü Kedi Şerafettin' vizyonöncesi 'Şerotor' uygulamasıyla Apple Store Entertainment kategorisinde bir numara oldu. En popüler uygulamalar listesinde 74 numarada olan Şerotor, ana sayfada yeni uygulamalar kısmında da 1. sıraya kadar yükseldi.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği uygulamayı indirip kullananlar arasında filmin yapımcılarından Erdil Yaşaroğlu ve seslendirme ekibinde yer alan oyuncular Okan Yalabık ve Gökçe Özyol da yer aldı. Uygulama kullanılarak 5 gün içinde 50.000’den fazla paylaşımda bulunuldu.

Şerotor’un gördüğü büyük ilgiden dolayı Apple firması, filmin yapım şirketi Anima İstanbul’u da şaşırtarak iletişime geçti ve kısa zamanda kendi başına büyük bir başarıya ulaşan uygulamayı desteklemek istediklerini ifade etti.

Yıldız oyunculardan oluşan ve çok konuşulan seslendirme kadrosuyla 2016'nın en çok beklenen filmlerinden biri olan Kötü Kedi Şerafettin’in vizyon afişi de bugün sosyal medyada tanıtıldı.
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanıyla dikkatleri üstüne çeken film, 'yetişkinlere yönelik animasyon' olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek. Kötü Kedi Şerafettin hem animasyon kalitesi, hem de sınırsız aksiyon ve komedi anlayışı ile farkını ortaya koymak için vizyona gün sayıyor.

Çiftleşme döneminde hem aşkından, hem de mangalından olan bir tekirin neler yapabileceğini traji-komik bir hikâyeyle kafalarımıza kazıyan Kötü Kedi Şerafettin’in etkileyici seslendirme kadrosunda Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan yer alıyor.

Türkiye dağıtımı UIP tarafından gerçekleştirilen 'Kötü Kedi Şerafettin', aynı ay içinde Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde de gösterime girecek.

Senaryo uyarlamasını Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün beraber yaptığı, yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın üstlendiği 'Kötü Kedi Şerafettin' Türkiye’nin önde gelen animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un yapımcılığında beyazperdeye aktarılıyor.