Gündem
27 Şub 2023 22:39 Son Güncelleme: 27 Şub 2023 23:05

Kızılay Ahbap’a parasını iade edecek mi? Kınık’ın verdiği cevap gündem oldu

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. AHBAP'a satılan çadırlara gelen eleştirilere dair konuşan Kınık, Ahmet Hakan'ın "Parayı AHBAP'A geri iade edin o zaman" sözlerine verdiği cevap ile dikkat çekti.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, katıldığı canlı yayında AHBAP'a satılan çadırların AFAD'a 'parasız' verileceğini söyledi. Bunun ardından Ahmet Hakan'ın "O zaman AHBAP'ın parasını iade edin iş bitsin sorun çözülsün" sözlerini üzerine Kınık, "Bakarız, ona da bakarız" yanıtını verdi.

Kızılay Başkanı Kınık, CNN Türk canlı yayınına katıldı. Depremzedelerin kullanımı için üretilen çadırların AHBAP'a satışının ortaya çıkmasının ardından eleştirilerin hedefi olan Kınık, Ahmet Hakan'a, çadırların AFAD'a verileceğini söyledi.

Çadırların AFAD'a ücretsiz verileceğini söyleyen Kınık'a Ahmet Hakan, "Diyorsunuz ki AFAD'a parayla vermeyecektik, AHBAP'a parayla verdiniz. O zaman AHBAP'ın parasını iade edin iş bitsin sorun çözülsün" dedi. Kınık yanıt olarak, "Bakarız, ona da bakarız" ifadesini kullandı.