Magazin
09 Ağu 2019 10:29 Son Güncelleme: 09 Ağu 2019 10:32

Kıraç'tan 32 kişiye suç duyurusu

Şarkıcı Kıraç, bir röportajında İngilizce eğitimin kalkması gerektiğini savunduğu için sosyal medyada tepki çekmişti. Kıraç, yapılan eleştirilerin ardından kendisine küfür ve hakaret ettiğini ileri sürdüğü 32 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Kıraç, 14 Nisan’da bir gazetede yayınlanan röportajında İngilizce eğitimin kalkması gerektiğini savunmuş, “Ben bir vatanseverim. Çocuklarım okulda İngilizce sıkıntısı yaşıyor. Türkiye’de İngilizce eğitime son verilmeli” demişti.

Bu sözlerin ardından sosyal medyada yapılan sert eleştiriler üzerine ünlü şarkıcı hukuki yollara başvurdu. Kıraç kendisine küfür ve hakaret ettiğini ileri sürdüğü 32 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

"KÜÇÜK DÜŞMESİNİ HEDEFLEDİLER"

Kıraç’ın avukatı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verdi: “Müvekkilim milli ve manevi değerlerine bağlı, aydın, toplumda saygın konumu olan bir insandır. Sosyal medyada bu röportajla ilgili yorumlarda müvekkilime ağır hakaretler söz konusudur. Şüpheliler müvekkilimin toplum önündeki şeref ve saygınlığını hedef alarak küçük düşmesini hedeflemiştir.”