Politika
01 Mar 2022 11:55 Son Güncelleme: 01 Mar 2022 12:16

Kılıçdaroğlu’nu 28 Şubat'ta kimin fişlediği ortaya çıktı!

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşesinde “Kılıçdaroğlu’nu fişleyen raporlar” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “28 Şubat döneminde fişlendim. Dava açtım, karşımda Erdoğan’ın avukatları vardı” sözlerini bugünkü yazısında  ele alan Aytunç Erkin, gazeteciler Barış Terkoğlu ve Sami Menteş’in yeni çıkardığı “Size Yalan Söylediler/Çetin Doğan’ın Gözünden 28 Şubat” kitabını okuduktan sonra Kılıçdaroğlu’nu aslında kimin fişlediğini öğrendiğini söyledi.

TSK'DAN DEĞİL BAŞBAKANLIKTAN
Kılıçdaroğlu’nun fişlenmesi olayının da FETÖ’cü kumpaslarla TSK’ya yıkılmak istendiğini söyleyen Sözcü yazarı Aytunç Erkin, “Kılıçdaroğlu’nun fişlenmesiyle ilgili belge sonuçta TSK’dan değil Başbakanlık’tan çıktı” dedi.

1990’lı yıllarda aralıkla SSK’yı yöneten Kemal Kılıçdaroğlu’nun çeşitli hükümetler tarafından hedef alınan bir bürokrat olduğunu da hatırlatan Erkin konuyla ilgili dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlarının Kılıçdaroğlu’yla ilgili (1996-2000)en az 5 rapor hazırlattığını söyledi.

SAHTE CD HİKAYESİ
Aytunç Erkin, 2011 yılında ortaya çıkan sahte CD’nin hikayesinden de bahsederken, CD’nin 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’cü oldukları anlaşılan Ankara’daki savcılar Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin’e gönderildiğini belirtti ve “28 Şubat Davasının en önemli delili bu 5 Nolu CD olur ve Kılıçdaroğlu’nun fişleme belgeleri de bu CD’den çıkar! Ama CD sahtedir!” dedi.

Aytunç Erkin, söz konusu CD’nin neden araştırılmadığını ve CD’nin “sahibinin” ifadesine neden başvurulmadığını da sordu.