Gündem
09 Şub 2023 21:33 Son Güncelleme: 09 Şub 2023 21:35

Keşan'da deprem yardımlarını çaldıkları iddia edilen 4 belediye personeli gözaltında

Edirne'nin Keşan ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nun 4 belediye personelinin deprem bölgesine giden yardımları çaldığını söylemesinin ardından polis ekipleri harekete geçti. Helvacıoğlu'nun açıklamasını ihbar kabul eden İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu 4 belediye personelini gözaltına aldı.

Keşan'da Kahramanmaraş'a gönderilmek üzere toplanan yardımları tasnif etmekle görevlendirilmiş Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden 4 kadın personel, iddiaya göre bazı yardım malzemelerini çalarak evlerine götürmüştü. Olayın ortaya çıkmasının ardından 4 kişi, belediye tarafından açığa alınırken haklarında soruşturma başlatılmıştı.

"BU İŞİN AFFI YOK"

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, "Şu anda soruşturma aşamasındayız. Soruşturma doğrultusunda iş akitleri feshedilecek. Yarına kadar savunmaları istendi. Pazartesi günü de disiplin kurulu toplanacak. Olay gerçek ise derhal işlerine son verilecek. Bu işin affı yok. Böyle bir şeyi kimse affedemez. 539 çalışan personelimin hepsi yüreğini koymalı. O 4 kişi, bizim elemanımız olamaz. Bunu kabul edemiyoruz. İddialar ve tespitler var. Yapıldı gibi anlıyorum. Bilgiler bu yönde. Savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız" demişti.

GÖZALTINA ALINDILAR

Helvacıoğlu'nun bugün konu hakkında gazetecilere yaptığı açıklamayı ihbar olarak değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Savcısından alınan talimat sonrası Ü.Ç. (67), N.H.Y. (54), N.D. (50) ve L.E.'yi (54) gözaltına aldı. Emniyetteki sorguları süren 4 kadının, bugün adliyeye sevk edileceği bildirildi.