Televizyon
09 Eyl 2013 10:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:38

KARADAYI'DA BU SEZON NELER OLACAK? İŞTE BAZI İPUÇLARI!

Dizinin oyuncuları ve senaristleri bu sezonun çok heyecanlı ve sürprizli olacağının sinyallerini veriyor.

Karadayı'da Mahir'in itirafı herkesi şoke eder. Feride, Mahir'in maksadını anlamak isterken ortaya çıkan tanığın anlattıkları onu iyice çıkmaza sokar... Mahir amacına ulaşır... Artık parmaklıklar arkasındadır.

Geçtiğimiz sezona damgasını vurarak zirveye oturan 'Karadayı', bugün yeni bölümüyle ATV ekranında başlıyor.

Dizinin oyuncuları ve senaristleri ise bu sezonun çok heyecanlı ve sürprizli olacağının sinyallerini veriyor.

Yönetmenliğini Uluç Bayraktar ile Cem Karcı'nın yaptığı, ATV'nin iddialı dizisi 'Karadayı', bu sezona damgasını vuracak. Kenan İmirzalıoğlu ile Bergüzar Korel'in başrolünü paylaştığı dizi; yeni sezonun ilk bölümüyle bugün izleyiciyi ekrana kilitleyecek. Akıllarda birçok soru işareti bırakarak, yaz tatiline giren dizinin senaristleri Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat ile oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova ve Ulaş Tuna Astepe, diziyle ilgili konuştu. Ekip, GÜNAYDIN'a yeni sezona dair ipuçları verdi.

BERGÜZAR KOREL (HAKİME FERİDE)

SEYİRCİ KADAR MERAKTAYIM
"Geçen sezon 'Feride'nin kendisine söylenen yalanlarla nasıl başa çıktığını gördük. Ailesinden sevdiği adama kadar herkes, 'Feride'ye yalan söyledi. Hayatında hep layık olmaya çalıştığı babasının, çarpık düzenin en başındaki kilit isim olması ise onun en büyük dramı. Bu sezon 'Feride'nin; mesleği, ailesi ve sevdiği adam arasında kalmasıyla birlikte yaşadıklarını izleyeceğiz. Karaktere hayat veren biri olarak 'Feride'nin nasıl bir tepki vereceğini ve ruh halini ben de en az seyirci kadar merak ediyorum."

KENAN İMİRZALIOĞLU (MAHİR KARA)

'MAHİR' BIÇAK SIRTINDA YÜRÜYECEK
"Mahir', sezon finalinde Başsavcı'yı öldüren kişinin kendisi olduğunu söylemiş ve başta 'Feride' olmak üzere herkesi şaşkına çevirmişti. Dizi kaldığı yerden devam edecek; tabii 'Mahir'in aşkı, ailesi ve davası arasındaki bitmek bilmeyen mücadelesi de... 'Mahir', geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezon da bıçak sırtında yürüyecek. 'Mahir', büyük ve kirli oyunların döndüğü bir dünyada; sadece adalete güvenerek, çamura bulaşmadan doğruyu bulmaya çalışacak. Çok büyük hesaplaşmaların olacağı, heyecanlı bir sezon bizi bekliyor."

ERKAN AVCI (BARUT NECDET)

'BARUT' HAPİSTE YABANCILIK ÇEKMEZ
"Barut Necdet'; hapishane hayatını iyi bilen biri, orada yabancılık çekmez. Ancak 'Barut', bir yerde patlayacak; ama zarar vereceği kişinin kim olacağı bilinmez."

YURDAER OKUR (SAVCI TURGUT)

'TURGUT' İYİCE KÖŞEYE SIKIŞACAK
"Savcı Turgut', köşeye sıkışmış durumda. Bir tarafta aşık olduğu 'Feride'den vazgeçemiyor, diğer tarafta kirli oyunlarının kurbanı olmak üzere... Yeni fragman 'Savcı Turgut'un geleceği hakkında ipuçları veriyor."

SEMA ERGENEKON-EYLEM CANPOLAT (SENARİSTLER)

ASIL SAVAŞ BU SEZON!
"Mahir Kara', bu sezon düşmanlarıyla yüz yüze geliyor; köşeye sıkışan kötüler daha da sertleşiyor. Asıl savaş bu sezon yaşanacak. 'Nazif Kara'nın davası sonuçlanacak. 'Mahir' ve 'Feride', birbirlerinden vazgeçemeyecek."

ULAŞ TUNA ASTEPE (ORHAN)

'ORHAN' KARANLIK BİR YOLA GİRİYOR
"Ağabeyinin vurulduğu gün 'Yasin'i gazinoda mafya ile kutlama yaparken gören 'Orhan', onu takibe koyuldu. 'Yasin'i vuran 'Orhan', artık dönüşü olmayan karanlık bir yola girecek. İşler, 'Orhan' için çok karışacak."

MELİKE İPEK YALOVA (AYTEN)

'AYTEN' ÇOK GÜÇLENECEK
"Ayten', zor bir dönem geçirdi; sevdiği adamı kaybetmek bir yana, bir kadının başına gelebilecek en zor olaylardan birini yaşadı. Artık sevdiği adamı kaybettiğini ve her türlü zorluğun altından kalkabileceğini anlayacak."

GEÇEN YIL 'KARADAYI'NIN SEZON FİNALİNDE NE OLMUŞTU?
Çıkan yangında 'Mahir'; 'Safiye' ve 'Kader'i acı bir şekilde kaybetmişti. Polis tarafından aranan 'Mahir', yıllar sonra karşılaştığı gerçek annesi 'Safiye'nin cenazesine gitmek isteyince tutuklanmıştı. 'Feride'ye olan aşkını itiraf eden 'Savcı Turgut'un itiraflarını gizlice dinleyen 'Serra', duydukları karşısında öfkelenip 'Turgut'a ifadesini değiştireceğini söylemişti. Diğer yandan hapishanede olan 'Necdet'i ziyaret eden 'Ayten' de 'Necdet'e, 'Savcı Turgut'un kendisine tecavüz ettiğini söylemişti. Çılgına dönen 'Necdet', 'Feride'ye 'Savcı Turgut'u ihbar etmek için ulaşmak istemişti. 'Mahir'in yokluğunda evin reisi olan 'Orhan', 'Yasin'i vurmuştu. 'Feride' için karar vaktinin geldiği dava gününde ise 'Mahir Kara' beklenmedik bir çıkış yaparak Başsavcı'yı kendisinin öldürdüğünü söylemiş ve herkesi şoke etmişti. (Sabah)

37. bölüm özeti

Mahir'in itirafı herkesi şoke eder. Feride, Mahir'in maksadını anlamak isterken ortaya çıkan tanığın anlattıkları onu iyice çıkmaza sokar...

Mahir amacına ulaşır... Artık parmaklıklar arkasındadır. Başlarına bu felaketi kimin getirdiğini, babasını ipe kimin göndermek istediğini öğrenmesine ramak kalmıştır... Sonunda Necdet'le yüz yüze gelirler.. Ancak ailesi için yaptığı bu fedakarlık, Feride ile arasındaki aşkı daha da imkansız hale getirir.

Feride aşkı ve ailesi arasında iyice sıkışıp kalır. Kaybettiği yolunu bulmak isterken ayakları onu Mahir'e götürür... Ancak Mahir hiç beklemediği bir çözüm sunar Feride'ye.