Televizyon
29 Ağu 2017 10:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:05

Kanal D eski CEO'su İrfan Şahin, sektöre döndü! İşte ilk dizisi...(Medyaradar/Özel)

Yeni dizi Tutsak Eylül ayında seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Ünlü televizyoncu İrfan Şahin’in yeni kurduğu yapım şirketi ilk projesine imza atıyor.

Televizyon yöneticiliği kariyerine Show Tv ile başlayan ve Doğan Tv Holding CEO'su olarak devam eden, 2015 yılında görevini bırakarak 1 yıllığına Amerika'ya giden İrfan Şahin'in sektöre dönüş yaptı.

Şahin kurduğu yapım şirketi 1441 Productions'un ilk projesini de Kanal D için hazırladı. Yakında yayın hayatına merhaba diyecek “Tutsak” dizisinin başrollerinde Pamir Pekin, Gülper Özdemir, Caner Şahin yer alıyor.

Senaryosunu Gürkan Tanyas’ın kaleme aldığı projenin yönetmen koltuğunda Serhan Şahin oturuyor.Gülper Özdemir’in canlandıracağı Elif karakterinin “tutsak”lıktan kurtulabilmek için yaşadığı tekinsiz dünyada kendi ayakları üzerinde durmasını konu alan Tutsak’ın genel hikayesi ve künyesi şöyle:

Hayata umutla bakan, neşeli, masum, gururlu ve güzel bir genç kız olan Elif, ailesinin ölümüyle amcası tarafından kendisinden 30 yaş büyük bir adamla zorla evlendirilmiştir. Elif, kocası Sadullah’ın tehdidi altında evden dışarı bile çıkamadığı bir “tutsak” hayatı yaşamaktadır. Gürhan Ailesi’nin karanlık sırlarını kullanarak aileye şantaj yapan Sadullah’ın ortadan kaybolmasıyla, Elif tamamen yabancı olduğu bir dünyada yapayalnız kalır.

Gürhan Ailesi’nin yanında şoförlük yapan Bahadır’ın ona uzattığı yardım eli, Elif’in bilinmezliklerle dolu bir dünyaya adım atmasına neden olur. Ailenin ihtişamlı konağında çalışmaya başlayan Elif, çevresini saran sırlarla ve bu sırları korumak için her şeyi yapabilecek aile üyeleri ve çalışanlarla karşı karşıyadır. Ailenin büyük oğlu Kenan’ın ona karşı ilgisi ve ilk günden beri ona yardım eden Bahadır’ın onu koruma çabası bütün okların Elif’e dönmesine yol açar.

Elif, “tutsak”lıktan kurtulabilmek için, bu tekinsiz dünyada ayakları üzerinde durması gerektiğini kısa zamanda fark edecektir. Ancak aşkın, sadakatin, güvenin pamuk ipliğine bağlı olduğu bu yolculukta, Elif her adımına dikkat etmek zorundadır.