Politika
22 Eyl 2023 18:32 Son Güncelleme: 22 Eyl 2023 18:48

İYİ Parti'nin Eskişehir adayı da belli oldu! Biri istemedi diğeri kabul etti

Meral Akşener bugünkü katıldığı Fox TV canlı yayınında "Eskişehir adayımız belli oldu" demişti. İYİ Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için Melih Aydın'ı aday gösterecek. Odunpazarı Belediyesi için de İl Başkanı Emine Edizgil aday olacak.

Yerel seçimler öncesi İYİ Parti adaylarını netleştiriyor. İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil’in Odunpazarı Belediye Başkanlığına, Melih Aydın’ın ise Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı kesinleşti.

27 EYLÜL'DE RESMEN AÇIKLANACAK

Artı Gerçek'in haberine göre, Edizgil ve Aydın'ın adaylığını 27 Eylül'de Eskişehir’e gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklayacağı belirtildi.

Emine Edizgil

"AKŞENER ADAYLIĞIMI OLUMLU KARŞILADI"

Odunpazarı Belediye Başkanlığı'na aday olacağını doğrulayan İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, “Odunpazarı’na daha önceden de adaylığım söz konusuydu. Ben genel başkanımla görüştüm, böyle bir niyetim olduğunu söyledim. O da 'tamam' dedi ve adaylığımı çok olumlu karşıladı. Büyük ihtimalle il başkanlığından ayrılacağım ve Odunpazarı’na adayım” diye konuştu.

Melih Aydın

NEBİ HATİPOĞLU KENDİSİ İSTEMEDİ

Melih Aydın’ın da adaylığının kesinleştiğini belirten Edizgil "Nebi Hatipoğlu da konuşuluyordu ama Nebi Bey kendisi istemedi. 'Ben vekilim vekilliğim devam etsin' dedi. Yoksa isteseydi, değerlendirilirdi” dedi.