Gündem
31 Mar 2021 07:28 Son Güncelleme: 31 Mar 2021 09:01

İktidarın gücünü kullanan biri daha... Fotoğraflar ortalığa saçıldı!

AK Partili Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu skandalı ile başlayan tartışmaların ardından bu kez kendisini AK Parti milletvekili danışmanı olarak tanıtan bir kişinin sefa fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü...

AK Parti Genel Merkezi'nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu’nun kokain skandalının ardından bu kez de kendisini AK Parti milletvekili Salih Fırat’ın danışmanı olarak tanıtan Efe Gazi Subaşı’nın sefa fotoğrafları ortalığa saçıldı...

Sözcü gazetesinde Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre iktidarın gücünü kullanan Efe Gazi Subaşı, gösterişli hayatına dair fotoğraflar sosyal medyada paylaştı. 

Büro çalışanı Kürşat Ayvatoğlu vakasından sonra AKP'de yeni bir ‘gösterişli yaşayan danışman' skandalı ortaya döküldü. Bu kişinin, AKP eski Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve eski Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'a danışmanlık yaptığı öne sürüldü.

Twitter profilinde kendisini “Ankara AK Parti Milletvekili Adayı” olarak tanıtan Efe Gazi Subaşı, lüks hayatına dair görüntüleri paylaştı. AKP amblemli marpuç ile nargile içen Subaşı'nın AKP Genel Merkezi önünde ve bakanlarla yan yana görüntüleri de bulunuyor. Bir başka fotoğraf karesinde ise ceketinin yakasında, milletvekili rozeti olduğu görülüyor.

Fırat ise Sözcü'ye “Hiçbir zaman danışmanım olmadı. Ne partide ne de başka bir yerde resmi görevi oldu. Profilinde aday olduğunu yazmış ama o ifadesi de yalan” dedi. Salih Fırat'ın eşinin yeğeni olan Efe Gazi Subaşı hakkında, “Adını kullanıp menfaat elde ettiği'' gerekçesiyle dava açtığı da öğrenildi.