Gündem
08 Oca 2024 12:28 Son Güncelleme: 08 Oca 2024 12:30

İGDAŞ’ta neler oluyor? Kurumsal İlişkiler ve Medya Müşavirliği neden tasfiye edildi?

İBB iştiraki İGDAŞ'ta olağanüstü günler yaşanıyor. 38 yıllık kurum tarihinde ilk kez bir birim toplu olarak tasfiye edildi. Birimin yöneticileri işten çıkarılırken yıllarca gazetecilik yapmış isimler banko görevlisi yapıldı.

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB İştiraki İGDAŞ'ın Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen CHP'den Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olmak için istifa etti. MedyaRadar’ın özel haberine göre Özmen'in istifasından hemen önce kendisine direk bağlı olan Kurumsal İlişkiler ve Medya Müşavirliği'ni tasfiye ettiği öğrenildi. Bülent Özmen'in birimde kendisine koşulsuz bağlı 3 kişiyi bıraktığı ve bu 3 isimle kişisel medya çalışması yapacağı da gelen bilgiler arasında…

Ekrem İmamoğlu döneminde işe alınan Hüseyin Asal önce vekalet ettiği Kurumsal İlişkiler ve Medya Müşavirliği görevinden alındı, ardından mazeretsiz olarak işine son verildi. Yine birimde şef olarak görev yapan ve 23 yıldır İGDAŞ'ta çalışan Meralhan Akbaş Boğaz'ın da iş akdine son verildi.

Ayrıca İGDAŞ yönetiminin aynı gün içerisinde Medya Müşavirliği'nde görevli 6 çalışanı da peş peşe İK'ya çağırarak 'Ya birim değişikliğini kabul edersiniz ya da iş aktinize son veririz' diyerek personele zorla birim değişikliği yaptırdığı öğrenildi.

İGDAŞ, ÖZMEN'İN SEÇİM BÜROSU MU? SEÇİM İÇİN KAMU KAYNAĞI MI KULLANILIYOR?

MedyaRadar, İmamoğlu'nun Genel Müdürü Özmen'in İGDAŞ'ta yaptığı operasyonun kulis bilgilerine ulaştı.

4.5 yıl boyunca İGDAŞ Genel Müdürlüğü yapan Mithat Bülent Özmen'in İGDAŞ'ta seçim karargahı kurduğu ve sık sık İGDAŞ'a gelerek seçim çalışmalarını buradan yürüttüğü öğrenildi. Ayrıca Mithat Bülent Özmen'in özel kalemi Feyza Özyurt'un hala görevde olduğu ve Özyurt aracılığıyla İGDAŞ'ı yönettiği öğrenildi. Özmen'in istifa etmesine rağmen makam aracını kullandığı da kulislere yansıyan bilgiler arasında…

Mithat Bülent Özmen'in Eyüp adaylığının yarın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanması bekleniyor.

MEDYA MÜŞAVİRLİĞİNİ TASFİYE ETTİ!

Mithat Bülent Özmen'in başka bir icraatı da istifa etmeden hemen önce toplu işten çıkarmalar yapması oldu. Özmen istifasından hemen önce aralarında müdür yardımcısı, şef ve iç denetçilerin de olduğu 8 kişiyi işten çıkardı.

Kurumda yaşanan başka bir ilginç gelişme ise Genel Müdür Bülent Özmen'e direk bağlı olan Kurumsal İlişkiler ve Medya Müşavirliği'nin tasfiye edilmesi oldu. Kurumda 4.5 yıldır yöneticilik yapan 2 ismin işine son verilirken diğer çalışanlar ise görev tanımlarının dışında başka birimlere sürüldü.

MİTHAT BÜLENT ÖZMEN KİMDİR?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve gelmesinin ardından İGDAŞ Genel Müdürlüğü'ne atanan Mithat Bülent Özmen, 1992 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda iş hayatına başladı. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na katıldı. Bir süre Türkiye Varlık Fonu’nda CFO ve COO olarak görev yapan Özmen daha sonra el konulan FETÖ'nün şirketi Akfel Holding'te Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevlerini yürüttü. İstanbul seçimlerinin ardından Özmen, Ekrem İmamoğlu tarafından İGDAŞ Genel Müdürlüğü'ne atandı.

ÖNCE KAFTANCIOĞLU'NA YAKINDI SONRA İMAMOĞLUCU OLDU

15 gün önce İGDAŞ Genel Müdürlüğü'nden istifa eden Özmen'in Eyüpsultan Belediye Başkan Adaylığı için ismi geçiyor. İstanbul seçimlerinden önce Canan Kaftancıoğlu ve Oğuz Kaan Salıcı gibi isimlere yakınlığıyla bilinen Özmen'in, CHP Kurultayından sonra İmamoğlu ekibiyle birlikte hareket etmeye başladığı öğrenildi.