Televizyon
30 Oca 2017 13:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:26

Hugo Chavez'in dizisi çekildi!

Kolombiya'da, 2013'te hayatını kaybeden eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in dizisi çekildi.

Sony Pictures Television tarafından Bogota stüdyosunda çekilen, "El  Comandante" isimli İspanyolca dizi, bu hafta Latin Amerika'da, bahar ayında da  ABD'nin Telemundo TV kanalında gösterime girecek.

Yoksul bir aileden gelen Chavez'in yükselişini konu alan 60 bölümlük  dizide, solcu liderin sürdürdüğü otoriter rejimin, ülkedeki mevcut ekonomik  sıkıntılara nasıl zemin hazırladığı anlatıldı.

Venezuelalı yönetmen yardımcısı Henry Rivero, diziyi daha eğlenceli  hale getirmek ve belgesel olmaktan uzaklaştırmak için geçmişte neler olduğu  hakkında tahminde bulunmak gerektiğini söyledi.Chavez rolünü oynayan Kolombiyalı aktör Andres Parra, Chavez  destekçilerinin pek çoğunun, onun mirası konusunda kendilerinden emin  olamadıkları için diziyi izlemeden reddettiklerini söyledi.

Bu arada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bu ay yaptığı ulusa  sesleniş konuşmasında, söz konusu diziyi emperyalist "çöp" olarak nitelendirdi.

Chavez'in boşandığı eşi Nancy Colmenares, diziyi çeken Sony hakkında  yasal işlem başlatacağını bildirdi.

Eski Parlamento Başkanı ve Sosyalist Partinin önemli isimlerinden  Diosdado Cabello, daha önce Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'ı  canlandıran Andres Parra'nın Chavez rolünde oynamasının, liderin imajına zarar  vermek için sağcı ve yabancı destekli bir çaba olduğunu ileri sürdü.

Hugo Chavez'in 1999'da iktidara gelmesinin ardından, Venezuela ve ABD  arasında giderek artan diplomatik gerginlik yaşanmıştı.İki ülke, 2010'da karşılıklı olarak büyükelçilerini geri çekerken,  Chavez'in vefatının ardından Maduro, birçok ABD'li diplomatı sınır dışı etmişti.