Televizyon
12 Mar 2015 17:20 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:07

Herkesin konuştuğu "Saksı değilim" çıkışını neden yapmıştı?

Erol Büyükburç, son röportajında çok sakin bir adam olduğunu söylemiş ve "Saksı değilim ben" sözü için yorum yapmıştı.

79 yaşında İstanbul'daki evinde ölü bulunan Türk pop müziği sanatçısı Erol Büyükburç, TRT Haber ekranlarında yayınlanan kültür sanat programı Parola'nın konuğu olarak son röportajını vermişti.

Erol Büyükburç jüri olduğu bir televizyon programında sunucunun kendisine az söz hakkı vermesi üzerine sinirlenip "Saksı değilim ben. Ben Erol Büyükburç'um. Bana saksı muamelesi yapamazsınız" diye bağırmıştı. Büyükburç'a katıldığı Parola programında uzun süre gündemden düşmeyen canlı yayındaki 'Ben saksı değilim' isyanı da sorulmuştu.
 

"HAK ARAYIŞIM" 

O davranışın aslında bir hak arayışı olduğunu dile getiren Büyükburç gençlere de bir rol model olduğunu söylemişti:
"Öyle de olmalı. Sinik durmak, kendini ezdirmek konusunda ben hassasımdır. Hiçbir genç, hiçbir insan kendini ezdirmesin. Oradaki büyük bir haksızlığın giderilmesi adına yaptığım bir eylemdir. Fakat dikkat edersiniz, içinde ne küfür vardır, ne hakaret eden bir söz vardır. Tamamen edep ve terbiye anlayışıma aykırıdır ama kızgınlık her insanın başına gelebilir.""HERKESİN BİR KIZGIN ANI VARDIR"

Hayatta her şeyin olasılığı olduğunu ve o olasılıkları bilmek gerektiğini dile getiren Büyükburç, "Bugün ben 'Ben bugüne kadar hiç kimseye, hiçbir şeye kızmadım' diyecek birinin olduğunu zannetmiyorum. Herkesin bir kızgın anı vardır" demişti.