Spor
24 Oca 2023 22:11 Son Güncelleme: 25 Oca 2023 00:01

Gerginlik tırmanıyor! “Televizyona çıkalım" daveti polemik yarattı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Televizyonda tartışalım" çağrısına olumsuz cevap verdi. Özbek, "Bu beyhude çabaları anlıyorum. Başarısızlıkları telafi etme çabasının futbola hiçbir faydası olmayacağını sizler de biliyorsunuz. Saha içinde rekabetimizi sürdüreceğiz" dedi.

Galatasaray'ın resmi hesaplarından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına cevap verildi. Dursun Özbek, Koç'un "Televizyona çıkalım" davetine olumsuz yanıt verildi.

İşte Dursun Özbek'in açıklaması:

"BAŞARISIZLIKLARI TELAFİ ETME ÇABASI"

"Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türk futbolunda "Herkes için adalet arayışımız yerine saha dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz"

"AYRICALIK İSTEYENLERİN KARŞISINDAYIZ"

"Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız."

"REKABETİMİZİ SAHA İÇİNDE SÜRDÜRECEĞİZ"

Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu geliştirmek, değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek, hepimizin sorumluluğu olmalı. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz."

FENERBAHÇE'DEN JET HIZIYLA CEVAP: "BU GÜCÜ NEREDEN ALDIKLARI BELLİ DEĞİL"

Fenerbahçe'den bu açıklamaya jet hızıyla cevap geldi. Sarı-Lacivertliler'den Galatasaray ve Dursun Özbek'e şu yanıt verildi: "Olayı saha dışına çıkaran, algı yapan, devletimizin güvencesiyle ülke sınırlarımız içinde oynanan lige, nereden aldıkları belli olmayan güç ile bitirtmeyiz tehdidi savuranlar, iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde futbolu saha dışına çıkarmayın yanıtı verdiler! 'Tarih tekerrürden ibarettir.' Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz"