Gündem
10 Haz 2015 13:40 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:38

Gazetecilerin 'Schumacher harekatı' paniğe yol açtı!

Basın mensupları, uzun süredir komada olan Alman Formula 1 pilotu Schumacher'in son durumunu görüntülemek için bu yola başvurdu.

İnsansız hava aracıyla gerçekleştirilen 'Schumacher harekatı' başarısızlıkla sonuçlandı, eski Mercedes patronu 'Onun için yalnız dua edebiliriz' dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre; Michael Schumacher'in durumuyla ilgili gerçeğin ne olduğu hala esrarını koruyor. Büyük bir gizem olarak duran efsane pilotun sağlık durumuna ilişkin, bu yüzden kim bir açıklama yapsa büyük ilgi çekiyor.

Uçan kamera gölden havalandı

Michael Schumacher'in son durumunu görüntülemek isteyen bazı gazetecilerin, eski Formula 1 pilotunun evinde büyük paniğe yol açtığı ortaya çıktı. İsviçre'de Cenevre Gölü'nün kenarındaki Gland kentindeki villasında ikamet eden Schumi için insansız hava araçları devreye sokuldu.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştiği ortaya çıkan olayda televizyoncular kiraladıkları bir kayıkla Cenevre Golü'ne açıldı ve villaya yaklaştı. Bu kayık üzerinden uçan kameraları havalandıran ekip Schumacher'i görüntülemek istediyse de başarılı olamadı.

"Yalnız dua edebiliriz"

Fransa Alpleri'nde geçirdiği trajik kayak kazasının ardından uzunca bir süre komada kalan, ardından rehabilitasyon sürecine giren ancak tam olarak iyileşemeyen Schmi için bu kez eski Mercedes patronu Norberg Haug açıklamalarda bulundu.

Schumacher'e yakın isimlerle görüştü

Schumacher ve ailesini uzun yıllardır tanıyan Haug Avusturya televizyonuna yaptığı açıklamada, " Schumacher'e yakın isimlerle görüştüm. Durumuyla ilgili şu an spekülasyonlar yapmak doğru değil. Şu an yapılabilecek tek şey ellerimizi tanrıya açmak ve dua etmek" dedi.