Gündem
15 Şub 2022 20:37 Son Güncelleme: 15 Şub 2022 21:34

Gazeteciler, Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç serbest bırakıldı

Libya’da şehit olan MİT mensubuna dair haber nedeniyle verilen cezaların onanmasının ardından bugün yeniden cezaevine giren gazeteciler Hülya Kılınç, Barış Pehlivan ve Murat Ağırel serbest bırakıldı.

İstinaf Mahkemesi’nin, şehit MİT mensubu haberi nedeniyle Ferhat Çelik, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel, Aydın Keser, Eren Ekinci ve Barış Terkoğlu İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı.

 Yargılama sonucu mahkeme, Barış Terkoğlu ve Eren Ekinci halkında beraat kararı verirken, Barış Pehlivan ile Hülya Kılınç'a ‘istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek' suçundan 3 yıl 9'ar ay, Murat Ağırel, Ferhat Çelik ve Aydın Keser'e de aynı suçtan 4 yıl 8'er ay 7'şer gün hapis cezası verilmişti.

 MAHKEME KARARI ONAMIŞTI

Yerel mahkemenin kararının ardından dosya İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, gazeteciler hakkında yerel mahkeme tarafından verilen kararı onadı.

 SERBEST BIRAKILDILAR

Bugün Çağlayan Adliyesi'ne giderek teslim olan Murat Ağırel ve Barış Pehlivan, Silivri Cezaevi’ne götürülmüştü.

 Avukat Hüseyin Ersöz, “Ve özgürlük geldi. Hemen şimdi! Gazeteciler Barış Pehlivan ve Murat Ağırel serbest bırakıldı” bilgisini paylaştı.

 

 HÜLYA KILINÇ DA SERBEST BIRAKILDI

Aynı haber nedeniyle aldığı hapis cezası onanan Odatv muhabiri Hülya Kılınç da Manisa Adliyesi’ne giderek teslim oldu. Manisa Adliyesi’ne bugün teslim olan Hülya Kılınç, adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Manisa Cezaevi’ne konuldu.

 CHP Milletvekili Alpay Antmen de gazeteci Hülya Kılınç'ın serbest bırakıldığını duyurdu. Antmen, "Bir güzel haber daha. Gazeteci Hülya Kılınç da serbest bırakıldı" dedi.