Televizyon
08 Nis 2020 12:44 Son Güncelleme: 08 Nis 2020 13:51

FETÖ'den tutuklanan profesör Habertürk TV'de canlı yayına çıkarıldı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan ve 8 ay tutuklu kaldıktan sonra kefaletle serbest kalan Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu'nun Habertürk TV’de yer alması dikkat çekti.

Hakan Leblebicioğlu, Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Habertürk TV’deki Manşet adlı programa konuk oldu.

Odatv'de yer alan habere göre; Leblebicioğlu, diğer konuklar Prof. Dr. Tayfun Uzbay ve Prof. Dr. Haluk Zülfikar ile birlikte koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ancak, Hakan Leblebicioğlu FETÖ'nün “Akademisyen” yapılanmasına yönelik davada yargılanmış ve ceza almıştı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yaklaşık 8 ay önce, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne (OMÜ) yönelik operasyon düzenledi.

Operasyonda eski rektör yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu'nun da aralarında bulunduğu 42 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklandı. 26 akademisyen ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

LEBLEBİCİOĞLU KEFALETLE SERBEST KALMIŞTI

Hakan Leblebicioğlu, 8 ay tutuklu kaldı. Mahkeme heyeti, eski rektör yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu'nun da bulunduğu 3 sanığı kefaletle, 3 sanığı da yurt dışına çıkış yasağı koyup tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmıştı.

Davanın sonunda Hakan Leblebicioğlu’nu 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.