Polemik & Kulis
11 Haz 2019 17:44 Son Güncelleme: 11 Haz 2019 17:53

“Fethullah Gülen'in eli” kime ait çıktı?

Türkiye Gazetesi köşe yazarı Fuat Uğur’un bugünkü yazısında yer alan “mor el” fotoğrafının perde arkası ortaya çıktı.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü yazısında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in intihar girişiminde bulunduğunu iddia etti.

Fuat Uğur, yazısında Gülen'e ait olduğunu ileri sürdüğü bir fotoğrafa da yer verdi.

Fuat Uğur, "Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu?" başlıklı yazısında Fetullah Gülen’le  Mustafa Özcan’ın arasında gerilim olduğunu belirtip “Bu restleşme ramazandan bir ay önceydi. Fetullah Gülen ipin ucunu kaçıracağını anlayınca son kozunu oynamaya karar verdi. Kendi ölümünün örgütün dağılması anlamına geleceğini çok iyi bildiğinden Mustafa Özcan’ı kendi ölümüyle tehdit etti” ifadelerini kullandı.

“Ancak son gelen bilgi inanılmazdı” diyen Uğur yazısında “Fetullah Gülen dediğini yapmış ve intihar girişiminde bulunmuştu. Ancak kurtarılmıştı. Ümit’e ulaştırılan aşağıdaki fotoğraf intihardan kurtarılan Fetullah’ın eli. Serum takılmış ve uzun süre kaldığından dolayı da morarmış bir el” iddiasını ortaya attı.

İşte o fotoğraf:

Fuat Uğur’un yazısında yer alan “mor el” fotoğrafının perde arkasını Odatv araştırdı.

Fotoğrafı Suudi Arabistanlı bir kişinin, babasının intihar etmesinin ardından sosyal medyada “Mevcut olan, zati halinde kendiliğinden var olan, rahman ve rahim olan Ey Allahım babama şifa ederek merhamet et, onu hasta bırakma, vücudunun üzerine afiyet eyle, acısını günahlarının kefareti eyle.  Ey kerim olan Allahım, kudretinle onun hastalığını yok et / iyileştir onun sıkıntısına cevap ve afiyet ver. Çünkü sen her şeye gücü yetensin” mesajıyla paylaştığı ortaya çıktı.

İşte o mesaj:

 

 

Fuat Uğur’un babasının “mor el” fotoğrafını yazısında kullandığını fark eden Suudi Arabistanlı sosyal medya kullanıcısı bu kez şöyle tepki gösterdi:

“Erdoğan medyası babamın elini siyasi emelleri için kullanıyor. (ki Allah babamdan razı olsun). İntihar girişiminden sonra hastanedeki babamın elinin Fethullah Gülen’in elinin olduğunu söylüyor. Bu rejimden daha pisini / iğrencini görmedim. Hasbinallah ve nimel vekil.”

İşte o mesaj:

 

Suud Bin Selman adlı bir başka sosyal medya kullanıcısı ise Fuat Uğur’a bu kez İngilizce olarak şu tepkiyi gösterdi:

“Herkesin gözünün önünde yalan söyleme cesaretin/arsızlığın da var ha? Hatta makalende kullandığın fotoğraf bile 5wield adli hesaptan çalınmış! Türk rejiminin propaganda kolu ne kadar kurnaz yalancı takımı olduklarını kanatladı.”

İşte o mesaj: