Televizyon
29 Eyl 2013 14:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:40

FATİH DİZİSİNDE HANGİ ROLÜ KİM CANLANDIRACAK?

Med Yapım'ın yapımcılığında gerçekleşen ve Türk televizyon tarihinin en yüksek bütçeli dizisi olduğu iddia edilen "Fatih" dizisi 30 Eylül'de başlıyor.

Osmanlıyı beylikten imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmed'in son on yılını anlatacak Fatih dizisi Osmanlının en görkemli dönemlerinden birine ışık tutacak.

Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Dağhan Külegeç, Seda Akman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Hande Soral ve Andrej Pejic gibi isimlerden oluşan iddialı  oyuncu kadrosuyla izleyicisiyle buluşacak Fatih dizisinin kadın karakterleri çok konuşulacak.

İşte Osmanlının yedinci padişahı Fatih Sultan Mehmedin hayatındaki en önemli kadınlar:

Geçtiğimiz sezon Eve Düşen Yıldırımda izlediğimiz Seda Akman  dizide Fatihten sonra tahta geçecek olan Bayezidin annesi Gülbahar Hatuna hayat verecek.

Fatihin en küçük şehzadesi Cem Sultanın annesi Çicek Hatun rölünde  son olarak Arka Sokaklarda oynayan Gamze Özçeliki izleyeceğiz.

Fatih Sultan Mehmedin biricik kızı Gevherhanı ise Küçük Kadınlar dizisiyle kendini kanıtlayan Hande Soral canlandıracak.

İnancı kuvvetli, vicdanlı, adil, iyi kalpli ve iyi ahlaklı bir kadın olan Gülşah Hatun karakterini Alma Terzic canlandıracak.

Geçtiğimiz sezon 20 Dakika dizisinde rol alan güzel oyuncu Müjde Uzman ise dizide Fatih’in en güvendiği isimlerden biri olan gizemli Dilyar karakterine hayat verecek.