Gündem
18 Eyl 2023 19:58 Son Güncelleme: 18 Eyl 2023 19:59

Faik Öztrak'tan Özgür Özel çıkışı geldi! "İzin vermeyeceğiz"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Daha dün, Özgür Özel ile gerilim yaşayan Öztrak, hükümetin yerel seçimleri kazanmak için muhalefeti parçalamaya ve kavgalı göstermeye çalıştığını ancak buna izin vermeyeceklerini söyledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak, 6 ay sonra yapılacak yerel seçimler hakkında iddialı konuştu.

"EN ÇOK BİZ ÜZÜLDÜK"

Yerel seçimler öncesi CHP'nin yenileneceğini ve yılgınlığa teslim olmayacaklarını belirten Öztrak, şunları söyledi:

"Yılgınlığa teslim olamayız. Silkinip ayağa kalkacağız. Önceki seçimde eksik yaptıklarımızı gidereceğiz. Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük. Ama Erdoğan’ın en büyük kabusu olan bir başka hususu da görmezden gelemeyiz. Geçtiğimiz seçimde bizim cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48’ini bir araya getirdi. Sarayın en büyük kabusu, muhalefetin bu birleşmiş gücü."

"BİZİ KAVGALI GÖSTERMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın amacının muhalefeti parçalamak olduğunu belirten Öztrak, buna izin vermeyeceklerini savundu:

"Yüzde 30’un altına düşen oyuyla, belediyelerin yüzde 100’ü almak için yüzde 48’lik muhalefeti dağıtmanın, bizi kavgalı ev olarak göstermenin tek çare olduğunu biliyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Yılgınlığa kapılmayacağız. Yüz yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk’ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz."

DÜN GERİLİM YAŞAMIŞLARDI

CHP'nin kavgalı gösterilmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Faik Öztrak, dün araman İl Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Özgür Özel ile gerilim yaşamıştı.

Öztrak, CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel'in, CHP'de figür sayısının az olduğunu ve partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin görünmesi, biliniyor olması gerektiği yönündeki konuşmasına tepki göstermişti. Yaşanan polemik üzerine Özel, ''Ben mevcut MYK'ya söylemediğimi, söylüyorum diye söyledim, şerh koydum ama'' diye cevap vermişti.