Politika
15 Eki 2019 10:57 Son Güncelleme: 15 Eki 2019 11:03

Eski bakan ve CHP milletvekili Ali Topuz hayatını kaybetti

TBMM'de 6 dönem boyunca CHP sıralarında milletvekili olarak görev yapan Ali Topuz, iki kez bakanlık yapmıştı. CHP'nin Genel Sekreterliğini de bir süre sürdüren Topuz bir süredir tedavi görüyordu

Eski bakan ve CHP milletvekili Ali Topuz hayatını kaybetti

CHP’de uzun yıllar siyaset yapan Ali Topuz ve 15’nci dönemde İmar ve İskan Bakanlığı görevini yürüten Ali Topuz vefat etti. 87 yaşındaki siyasetçi son olarak 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri’nde CHP’ den İstanbul milletvekili seçilmişti.

Ali Topuz kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Mimarlık yaptı. Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında büyük inşaat projeleri uyguladı. Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Türkiye Kızılay Derneği, Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu ve Darülacezeye Yardım Derneğinde yönetim görevleri üstlendi. İstanbul Huzurevi ve çok sayıda dernek ve kuruluşun kurucuları arasında yer aldı. IV(15), V(16), 18, 20, 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 15. Dönem’de İmar ve İskân Bakanlığı, 16. Dönem’de Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yürüttü. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

ETİKETLER
#ali topuz #chp #vefat