Televizyon
07 Şub 2020 08:31 Son Güncelleme: 07 Şub 2020 10:59

Ekrem İmamoğlu, CNN Türk kararını verdi: Ahmet Hakan’ın programına çıkacak mı?

CHP'li Tuncay Özkan'ın boykot açıklamasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 12 Şubat'taki Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılmayacağı öğrenildi.

CHP'nin boykot açıklamasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da partisinin kararına uydu.

İmamoğlu, 12 Şubat tarihindeki Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılmayacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, partisinin CNN Türk kanalını boykot edeceğini açıkladı.

12 Şubat Çarşamba günü Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılacak olan İmamoğlu da partisinin kararına uyarak programa katılmaktan vazgeçti.

Independent Türkçe’nin görüşlerine başvurduğu İBB kaynakları da İmamoğlu’nun programa katılmayacağını doğruladı.

CHP’NİN BOYKOT KARARI

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) 3 Şubat'ta gerçekleşen toplantısında alınan kararı açıklayan Özkan, "Partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle, CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararını almıştır" demişti.

"CNN Türk, özgür ve bağımsız haber kanalı olmak yerine, tıpkı Ahaber gibi iktidarın borazanı bir propaganda aygıtı olmayı tercih etmiştir" diyen Özkan, CNN Türk'ün halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına aldığının altını çizmişti.

CNN TÜRK 170 BİNE YAKIN TAKİPÇİ KAYBETTİ

CHP'nin CNN Türk hakkında boykot uygulama kararı almasının ardından CNN Türk'ün Twitter takipçi sayısı hızla düşmeye başladı.

Aynı zamanda sosyal medyada da ünlü isimler takipten çıkmaya başladı.

 İşte o paylaşımlar: