Gündem
26 Eki 2013 15:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:43

DEMİREL ACİLEN DURUŞMAYA GELSİN, ÇÜNKÜ!

28 Şubat davasında dönemin Cumhurbaşkanı Demirel'in, tanık olarak ve ''Acilen'' mahkemeye çağırılması istendi.

Google Haberlere Abone ol

Ankara'da devam eden 28 Şubat davasında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, tanık olarak ve ''Acilen'' mahkemeye çağırılması istendi. Sanıklardan emekli Korgeneral Vural Avar’ın Avukatı Ümit Kara, ''Demirel'in, yaşı ve sağlık durumu göz önüne alınarak, sanıkların savunmalarını tamamlamaları beklenmeden dinlenmeli'' dedi.

İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir'in de sanık olduğu 28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanık hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye ve düşürmeye iştirak" suçundan açılan davaya sanıkları savunmaları ile devam ediliyor.

''AİLEME KARŞI SUÇLUYUM''
Sanıklardan dönemin İç Güvenlik Harekat Başkanı İdris Koralp savunmasında ''Ben görev yaptığım dönemde aileme yeterli destek veremediğim için suçlu olabilirim. Ancak devletime karşı suçlu olamam'' dedi ve şunları söyledi:

''MGK irticayı bir tehdit olarak kararlaştırdı, terör kadar tehlikeli olduğunu kabul etti, biz de o tarihten itibaren çalışmaya başladık. MGK’nın gündemini belirleme yetkisi Cumhurbaşkanı aittir o da gündemi belirlerken Başbakan ve Genelkurmay Başkanını dinler. Biz görev verilmeden durumdan vazife çıkarıp, irtica ile tehdidi gündeme almadık''