Medya
16 Ara 2021 13:10 Son Güncelleme: 16 Ara 2021 13:35

Cumhuriyet’te sular durulmuyor! İstifalar ve görevden alma depremi

Sendikalı 8 çalışanın işten çıkarılması ile başlayan krizin ardından Cumhuriyet’te sular durulmuyor. Aykut Küçükkaya’nın istifasının kabul edilmesine tepki gösteren üç isim yönetime tepki olarak gazete ile yollarını ayırdı. Öte yandan bir isim ise görevden alındı.

Cumhuriyet’te, sendikalı 8 çalışanın işten çıkarılmasının ardından başlayan krizde bugün flaş bir gelişme yaşandı. MedyaRadar’ın özel haberine göre Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınıp iş akdinin sonlandırılmasına tepki olarak Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazıİşleri editörü Cafer Kurt ve çevre haberleri uzmanı Hazal Ocak gazeteden ayrıldı. Öte yandan Yazıişleri Müdürü Olcay Büyüktaş ise görevden alındı.

‘GAZETEMİZ SARSILIYOR…’

Söz konusu ayrılık haberlerini Yazgülü Aldoğan, ‘Yönetim tamamen değişti’ diyerek duyurdu. ‘Gazetemiz sarsılıyor’ diyerek sosyal medya hesabından gelişmeleri paylaşan Aldoğan, “Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınıp iş akdinin sonlandırılmasına tepki olarak Yayın Koordinatörü Serkan Ocak ve çevre haberleri uzmanı Hazal Ocak gazeteden ayrıldı. Yazıişleri Müdürü Olcay [Büyüktaş] da görevden alındı. Yönetim tamamen değişti” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım…