Politika
14 Mar 2023 19:29 Son Güncelleme: 14 Mar 2023 20:31

Cumhurbaşkanlığı yarışına bir aday daha katıldı!

Yaklaşan seçimler ile ilgili hiçbir ittifak ile anlaşamayan Vatan Partisi, Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı adaylığını duyurdu.

14 Mayıs'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yaklaşılırken, siyaset arenası da hareketlenmeye başladı.

Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan olurken, aylarca süren toplanın ardından Millet İttifakı da adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu'nun olduğunu açıkladı.

AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi'nden oluşan ittifaka HÜDA-PAR da katıldı. İttifak için görüşmeler devam ederken diğer partiler de cumhurbaşkanı adaylarını açıklamaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olmuştu.

ATA İTTİFAKI SİNAN OĞAN'I ADAY GÖSTERMİŞTİ

Zafer Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını eski MHP Milletvekili Sinan Oğan olarak açıklamıştı.

DOĞU PERİNÇEK ADAY OLDU

Son olarak Vatan Partisi de Genel Başkan Doğu Perinçek'in adaylığını resmen ilan etti. Yapılan ittifaklara katılmayan Perinçek, tek başına seçime girmeye karar verdi.

Adaylığının ilanından önce resmi sosyal medya hesaplarında, Perinçek’i 100 bin imza ile aday göstermek için çalışmalar başlatıldı. Bugüne kadar AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na destek veren Perinçek HÜDA-PAR ile yakınlaşmaya tepki göstermişti. Oy pusulasındaki isim sayısı 5'e çıktı

Şimdilik pusulada 5 adayın ismi yer alıyor:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Sinan Oğan ve Doğu Perinçek..