Politika
11 Oca 2023 07:12 Son Güncelleme: 11 Oca 2023 09:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan atama ve görevden alma kararları! TMSF, AFAD, MEB, Bakanlıklar…

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda kurum ve kuruluşa kritik atamalarda bulunurken bazı isimleri de görevden aldı. TMSF'ye kritik bir atama gerçekleşirken MEB'deki görevden alma da dikkat çekti. Bazı üniversitelere de rektör ataması yapıldı. İşte Resmi Gazete'de yayımlanan atama ve görevden alma kararları...

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararlarla bazı atama görevden almalar gerçekleşti. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kurulu İkinci Başkanlığı'na Fatih Sultan Mehmet Yıldırım atandı.

Adli Tıp Kurumu Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliği'ne İstanbul Üniversitesi-Cerrah Paşa Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Büyük görevlendirildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) üyeliğine Mehmet Uğur Dilipak atanırken Gençlik ve Spor Bakanığı'nda açıkta bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Başmüfettiş Erdinç Karagöz getirildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nda açıkta bulunan Gelir İdaresi Başkan Yardımcılıklarına; Gelir İdaresi Daire Başkanı Abdullah Karaboyacı, Gelir İdaresi Daire Başkanı Faruk Gözübüyük ve Mustafa Kılınç atandı.

AFAD'A ÇOK SAYIDA ATAMA

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na çok sayıda atama yapıldı.

İşte o atamalar...

Göç İdaresi Başkanlığı'nda açıkta bulunan Başkan Yardımcılığı'na Mehmet Hamdi Özçelik getirildi.

MEB'DE DİKKAT ÇEKEN GÖREVDEN ALMA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan görevden alındı. MEB'de açıkta bulunan Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği'ne Fatih Kıratlı atandı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü IV. Bölge Müdürü Birol Çınar da görevden alındı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde açıkta bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Nebi Çelik atandı.

TİCARET BAKANLIĞI'NA YENİ GENEL MÜDÜR

Ticaret Bakanlığı'nda açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne Atila Berber getirildi.