Televizyon
03 Kas 2012 18:16 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:20

'ÇOCUKKEN BABAMIN JAMES BOND GİBİ OLDUĞUNU ZANNEDİYORDUM'

İclal Aydın'ın bugün A Haber'de başlayan yeni programı "Yaşasın Haftasonu"nun ilk konuğu Akşam gazetesi yazarı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan'dı.

Eski MİT mensubu Mahir Kaynak’ın kızı olan Arıboğan, “çocukluğumda babamın James Bond gibi bir şey olduğunu zannediyordum” dedi.

Arıboğan, babasının MİT’çi olduğunu nasıl öğrendiğini ve neler hissettiğini şöyle anlattı:

“Mahir Kaynak’ın kızı olmak, küçük yaşlarda benim için James Bond’un kızı olmak gibi bir şeydi. Babamı müthiş silah kullanan, acayip dövüşen, garip spor arabalara falan binen birisi olduğunu hayal ediyordum. İlk anda çok kötü bir şekilde bana ifade edildi. Çok üzülmüştüm. Öğretmenim de söylemişti. O da pedagoji konusunda bilgi sahibi değildi. Senin baban MİT’çiymiş falan diye çok kötü bir şekilde söyledi. O zaman yeni yeni deşifre oluyordu herhalde. Çok da bilemiyorum. İlkokul 2. sınıfta falandım. 5 yaşında okula başladığıma göre 6 yaşında olmalıyım. O zaman söyleyince üzüldüğümü hatırlıyorum. Eve geldim ağlıyordum. Sonra karşı komşumuz bir ağabey vardı, olur mu dedi, senin baban James Bond gibi bir şey. Bana o anda James Bond’un kim olduğunu da gösterince, tamam dedim benim babam bu olabilir, havada uçan falan bir şey hayal ettim. Bir süre de öyle devam ettirdim.”