Televizyon
05 Ağu 2014 16:21 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:32

CNN’e 1 milyon dolarlık ısırık davası!

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğinde çalışan 2 acil tıp teknisyeni, CNN'e 'Isırık' davası açtı!

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğinde çalışan 2 acil tıp teknisyeni, CNN muhabiri Arwa Damon'ın sarhoş olarak geldiği büyükelçilik binasında kendilerini ısırdığını ve hakaret ettiğini iddia ederek, CNN'e 1 milyon dolarlık tazminat davası açtı..
 
Olayın geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleştiğini iddia eden Charles Simons ve Tracy Lamar adlı teknisyenler, CNN muhabiri Arwa Damon'ın büyükelçiliğe aşırı sarhoş bir şekilde geldiğini ve yardım etmek istedikleri sırada kendilerine saldırdığını ifade etti. New York Yüksek Mahkemesi'ne suç duyurusunda bulunan teknikerler, Damon'ın kendilerini tehdit ettiğini ve "Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?" diyerek bağırdığını ifade etti. 
 
Teknikerlerden Tracy Lamar, tüm bu olanların yanı sıra Damon'ın kolunu ısırdığını ifade etti. İki tekniker, yaşananlar sonrası New York Mahkemesi'ne ısırık, kol, dirsek ve vücudun belirli bölgelerinde yaralama, zihinsel ve fiziksel olarak acı çektirme ve ısırık sonrası olası bir enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riskine karşı CNN'e 1 milyon dolarlık tazminat davası açtıklarını ifade etti.
 
CNN kanalı sözcüsü ise, böyle bir davadan haberlerinin olmadığını ve yorum yapmak istemediklerini belirtti.