Politika
02 Nis 2020 13:54 Son Güncelleme: 02 Nis 2020 13:59

CHP, CNN ve aHaber'e çıkan iki ismi daha ihraç etti

CHP üyesi Avukat İrem Çiçek'in ardından, CHP’li isim Ümit Kocasakal ile A Haber'e katılan eski CHP genel sekreter yardımcısı ve parti yöneticisi Mehmet Sevigen de partiden ihraç edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, CNN Türk’e boykot kararı aldıklarını açıklamıştı.

CHP üyesi Avukat İrem Çiçek, CHP’nin boykot kararı aldığı CNN Türk kanalının yayınına katıldığı ve CHP Tüzüğü’nü ihlal ettiği için önceki gün partiden ihraç edilmişti.

İKİ İSİM DAHA İHRAÇ EDİLDİ

Gazeteci İsmail Saymaz da, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Saymaz; İrem Çiçek dışında, CHP’li isim Ümit Kocasakal ile A Haber'e katılan eski CHP genel sekreter yardımcısı ve parti yöneticisi Mehmet Sevigen'in de partiden ihraç edildiğini duyurdu.

Kocasakal, CNN Türk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi adlı tartışma programına katılmıştı. CHP içerisinde bir dönem genel başkan adaylığına kadar iddiasını dile getiren Kocasakal’ın programa çıkması tartışmalara neden olmuştu.

Saymaz, kişisel Twitter hesabından, "CHP, CNNTürk’e çıkan Prof. Dr. Ümit Kocasakal ve Avukat İrem Çiçek ile AHaber’e katılan eski milletvekili Mehmet Sevigen’i ihraç etti" diye yazdı.