Gündem
30 Eyl 2021 14:15 Son Güncelleme: 30 Eyl 2021 14:42

Çalışanı 3 yıl önce haince öldürülen Acun Ilıcalı'dan büyük vefa

Acun Ilıcalı, Dominik'te kalbinden bıçaklanan kameraman Alper Baycın'ın adının verildiği parkın açılış törenine katıldı. Törenden kareleri Instagram hesabından paylaşan Ilıcalı, "Seni asla unutmayacağız" dedi.

Dominik'te uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden, kameraman Alper Baycın adı, annesinin muhtarlık yaptığı Antalya Üçgen Mahallesi'ndeki bir parka verildi. Acun Ilıcalı da parkın açılışına katıldı.

"ALPER BAYCIN'I UNUTMAYACAĞIZ"
13,4 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından açılış töreninden kareleri paylaşan Acun Ilıcalı, "2018 yılında kaybettiğimiz değerli çalışma arkadaşımız, genç kardeşim Alper Baycın'ın adını yaşatmak adına Antalya Muratpaşa'da Kameraman Alper Baycın Parkı'nın açılışındaydık. Seni asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

 

"OĞLUMUN İSMİNİN YAŞATILMASI EN BÜYÜK MUTLULUĞUM"
Anne Baycın, oğlunun adının bir parkta yaşayacak olmasının kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu söyleyerek "Alper'im yerine gelmeyecek. En büyük amacım onun isminin yaşatılmasıydı. Çok örnek bir çocuktu. Beni başka hiçbir şey mutlu edemezdi. Onun isminin yaşatılması benim en büyük mutluluğum" dedi.

 

KALBİNDEN BIÇAKLANMIŞTI
Kameraman Alper Baycın, 2018 yılında çalışmak için bulunduğu Dominik Adası'nda 2 kişinin bıçaklı saldırısına uğramıştı. Alper Baycın'ın telefonunu ve çantasını çalmaya çalışan gaspçılar, genç ismi kalbinden bıçaklayarak öldürmüşlerdi. Olayın ardından kaçan 2 zanlı, kısa süre içinde yakalanmıştı.